DiziDizi Haberleri

Yeni Bir Vikings Dizisi: “Vikings: Valhalla”

Sonraki durak: Valhalla

Pilot bölümünün yayınlanmasından itibaren büyük ilgi toplayan Vikings dizisi, 4 Aralık’ta yayınlanacak. 6. ve son sezonuna gelirken, Vikings efsanesine veda etmek zorunda kalmayacağız. History yapımı dizinin yaratıcısı Michael Hirst, bu evrene ve Vikinglere dair yeni maceralar anlatmaya hazırlanıyor.

Bilenlerin, İskandinav mitolojisinden aşina olabileceği Valhalla kavramı, Viking toplumunun inanç yapısında cennet kavramının karşılığı. Ancak bu yeni yapımın, ölümden sonraki hayatı değil, yaşamış en bilinen Viking’lerden olan, Leif Erikson, Freydis, Harald Harada gibi karakterleri anlatacağı biliniyor. History yapımı olan Vikings dizisinin bitişine üzülenlerin yüreğine su serpecek olan dizi, Netflix‘te yayınlanacak.

Baş yapımcı Michael Hirst, yeni yapımın duyurusunu şu sözlerle yaptı: “Şu an, Viking efsanesini yaşatmaya devam edeceğimizi sizlere bildirmenin heyecanı içerisindeyim. Dünya çapında milyonlarca izleyicinin bu evrene gösterdiği ilginin ve beklentinin farkındayız. MGM ve Netflix ortaklığı ile, başarılı senarist Jeb Stuart‘ın da katkılarıyla, Vikings evrenini daha önce hiç görmediğiniz yönleri ve maceralarıyla sizlere aktarmaya devam edeceğiz.”

Şimdilik 24 bölümü planlanan yapım hakkında, şu an için tüm bilinenler bunlar. Vikings:Valhalla‘nın orijinal Vikings dizisinin başarısına ulaşıp ulaşamayacağını tahmin etmek güç. Ancak bugüne kadar 5 sezonu yayınlanan yapımın izleyicileri, bu duyuru ile hype trenine birer bilet almış olsalar gerek…

Etiketler

Mehmet Demirbilekli

Geveze, hasta Beşiktaşlı, dizi, film bağımlısı, folk rock müzik tutkunu, yazıp çizmekten keyif alan insan evladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu