DiziDizi HaberleriFilmFilm Haberleri
Trend

Yeni Bir Cüzdan Düşmanı Geliyor: HBO Max Yolda!

Dijital platformlar dünyasına bir yenisi olarak HBO Max ekleniyor. Peki HBO Max bize nasıl bir içerik sunacak?

Netflix ile dizi-film izlemeye gelen yeni soluk, şirketleri bu yolda ilerlemenin doğru ve kazanç getiren bir durum olduğuna inandırdı. Amazon’un Amazon Prime Video’ya aramıza katılmasının ardından, bu sene de Disney ve Apple gibi büyük şirketlerin de kendi dijital platformlarını kuracağını öğrendik. Hızla genişleyen sektörün son üyesi ise HBO Max oldu.

2020 Yılında Kullanılmaya Başlanacak

WarnerMedia‘ya bağlı olacak olan HBO Max‘in iki saati aşan sunumundan öğrendiklerimize göre Game of Thrones, Friends, The Big Bang Theory ve South Park gibi iz bırakan yapımların yanında pek çok orijinal içerik de barındıracak olan platform, 2020 yılında bizlerle buluşmaya hazırlanıyor. 2020 Mayıs ayında ilk olarak ABD’de kullanıma sunulacak olan platformun abonelik ücreti $14,99 olarak belirlendi. Daha ilk gününden kullanıcılarına 10 bin saatin üzerinde içerik sunmaya hazırlanan platform 2021 yılında Latin Amerika ve Avrupa’ya açılmayı planlıyor.

Bizi Hangi İçerikler Bekliyor?

Warner Bros. ve HBO imzalı bütün yapımlarını barındıracağı zengin kütüphanesiyle yetinecek gibi durmayan HBO Max, ilk yılında 31 orijinal dizi yayınlayacak. HBO orijinal içeriklerinin yanı sıra TNT, TBS, The CW ve Cartoon Network gibi stüdyoların dizileri de yer alacak.

Tabii sadece bununla yetinmeyip South Park için 500 milyon dolar, Friends için 425 milyon dolar ve The Big Bang Theory için yaklaşık 1 milyar dolarlık anlaşma ile bu sevilen yapımların haklarını satın alan Warner Media, HBO Max için masraf yapmaktan çekinmiyor. Rick and Morty‘i de bünyesine alacak olan HBO Max, dizinin yayın haklarını Hulu ile paylaşmak zorunda kalıyor.

Tüm bunların yanısıra DC Comics hayranlarına da göz kırpan HBO Max, son 40 yılın bütün Batman ve Superman filmlerinin yanında JOKER filminin de kütüphanesinde yer alacağını duyurdu.

Yeni Orijinal Diziler

Warner Media, dün gece HBO Max için düzenlediği özel etkinlikte platform için yapılacak yeni orijinal dizilerden de bahsetti. DC etiketli dizilere de ağırlık verecek olan platform, ünlü DC Comics kahramanı Green Lantern‘ı konu eden bir dizi çekmeye hazırlanıyor. Dizi bugüne kadarki en yüksek bütçeli DC dizisi olacak. Green Lantern haricinde Strange Adventures ve DC Super Hero High isimli iki dizi daha duyuran HBO Max, çizgi roman severlerle de sıkı bir bağ kurma niyetinde.

Ridley Scott, Mindy Kaling, Ellen DeGeneres, Conan O’Brien, Travis Fimmel gibi isimler de HBO Max bünyesinde kendine yer bulacak.

Kadrosunda Naomi Watts’ı bulunduran bir Game of Thrones dizisinin iptalinden sonra etkinlikte House of the Dragon isimli yeni bir dizinin geleceği duyuruldu.

Sevdiğimiz İsimlerin Size Dizi Önermesine Ne Dersiniz?

Diğer dijital platformlardaki gibi bir algoritma ile kullanıcılarına içerik önermeyi planlayan HBO Max, aynı zamanda ünlü isimlerin favori içeriklerden bir liste oluşturması ile öneri işine farklı bir soluk getiriyor. Öneri için liste oluşturmak ise sadece ünlü isimlere özgü bir seçenek olmayacak. Kullanıcılarına da bu seçeneği sunan HBO Max, geleceğin sosyal platformu olmanın da önünü açıyor.

İçeriklerin tamamını incelemek için HBO Max Twitter hesabını inceleyebilirsiniz.

Kaynak
VarietyIndie WireHBO Max Twitter
Etiketler

Şevval Ceylan

Dizi, film izlemekten ve oyun oynamaktan hoşlanan, kahramanı Captain America olan bir genç kız...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu