OyunOyun Haberleri

Xbox Series X Hakkında İlginç İddia

Xbox, yeni konsolu için heyecan verici bir özellik geliştiriyor olabilir.

Microsoft‘un çıkaracağı yeni nesil konsolu Xbox Series X ile alakalı yeni söylentiler çıkmaya devam ediyor. Xbox topluluğunun içinden geldiği iddia edilen yeni bilgiler oldukça ilginç. Söylenenlere göre yeni konsol; Steam ve Epic Games Store’a erişime açık olacak.

Bu konuyla bağlantılı olarak ortaya atılan bir diğer iddia ise, Xbox Series X’in bir Windows Mode ‘a sahip olacağı ile ilgili. Buna göre; konsolun işletim sistemi, Windows 10 işletim sistemine geçme olanağı sağlayacak ve bu şekilde Epic Games Store ve Steam’e erişim sağlanabilecek. Yani kullanıcılar, konsolu bir bilgisayar gibi kullanma imkanına sahip olabilecek.

İddiaların doğruluğu kesinleşirse bu yeni konsolun sunabileceği avantajlar oldukça heyecan verici olabilir. Örneğin Quantic Dream firmasının PS4’e özel oyunları Detroit: Become Human ve Heavy Rain geçtiğimiz yıl PC platformu için optimize edilmişlerdi. PC moduna sahip bir Xbox konsolu ile bu ve bunun gibi oyunları oynamanın da mümkün olabileceği düşüncesi, oldukça ilgi çekici bir hal alıyor.

2019 yılında tanıtımı gerçekleştirilen, Xbox Series X konsolunun tasarımı da bu iddiaları destekliyor olabilir. Tasarımı itibariyle bir bilgisayar kasasını andıran yapıya sahip olan konsol, belki de bizlere Windows Mode ile ilgili bir gönderme yapıyordu. Tüm bu iddiaların doğru olup olmadığını zaman içerisinde göreceğiz. Ancak işin doğrusu, Base Keepers olarak bizler bu iddia ile ilgili epey heyecanlandık. Belki de Microsoft bu sefer gerçekten “şeytanın bacağını kıracak”.

Etiketler

Mehmet Demirbilekli

Geveze, hasta Beşiktaşlı, dizi, film bağımlısı, folk rock müzik tutkunu, yazıp çizmekten keyif alan insan evladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu