Oyun Haberleri

Xbox Game Pass’e Yakuza Müjdesi!

Yakuza serisi oyunları Yakuza 0, Yakuza: Kiwami ve Yakuza: Kiwami 2'nin Xbox Game Pass'e katılacağı açıklandı.

X019 konferansında Kingdom Hearts ve Final Fantasy oyunları için duyurular yapıldığını bu haberimizde yazmıştık. Xbox Game Pass‘e katılacak oyunlar Final Fantasy ile sınırlı değil.

Yakuza dahil birçok sevilen oyun ve oyun serisinin Xbox Game Pass hizmetine dahil olacağı açıklandı. Açıklananların bir kısmı açıklandığı gün, bir kısmı bu yıl içerisinde, bir kısmı ise gelecek yıl sisteme dahil edilecek. Buradan Xbox’ın sitesindeki tüm listeye bakabilirsiniz. Biz bu yazıda Yakuza serisi oyunlarına değineceğiz.

Yakuza serisi ,aynı zamanda Ryu ga Gotoku ismiyle de bilinir, 2005’te Yakuza oyunuyla başlayan ve son oyunu 2016’da çıkmış Yakuza 6 olan seridir. İlk oyunundan itibaren hiçbir oyunu Xbox konsolları için çıkmadı. PS, Wii U,iOS ve Android cihazlarda Yakuza oyunlarıyla karşılaştık.

X019 konferansında ise hem birkaç Yakuza oyununun Xbox One konsolu için çıkış gerçekleştireceği hem de 2020 yılı başlarında Xbox Game Pass oyunları arasında yer alacağı duyuruldu. Yakuza 0, Yakuza: Kiwami, Yakuza: Kiwami 2 oyunları ilk kez bir Xbox konsolunda karşımıza çıkacak.

Yakuza 0

Yakuza 0 Japonya’nın bubble era denilen bölgesinde, 1980lerin ikinci yarısında geçiyor. Kazuma Kiryu bu oyunda henüz Tojo Clan’in Dojima Ailesi’nin düşük seviye bir üyesi. Ana karakterler Kazuma Kiryu ve Goro Majima ile Japonya’da geçen bir suç hikayesinin içinde kendimizi buluyoruz. Aynı zamanda açık dünyasında yapılabilecek bolca aktivite bu oyunda dikkat çekiyor.

Yakuza: Kiwami

Yakuza: Kiwami, Yakuza serisinin ilk oyunu olan Yakuza’nın yeniden yapılmışı(remake)’idir. Bir önceki oyun Yakuza 0 ile aynı oyun motorunu kullanan Yakuza: Kiwami‘de grafiklerde artış görüyoruz. Yakuza oyununun hikayesi değiştirilen gameplay ve eklenmiş sinematik sahnelerle geliştirilmiş. Japonca diyaloglar ise baştan kaydedildi. Orijinal PS2 oyununda da olduğu gibi Yakuza Kiwami, kardeşini ve arkadaşını korumak için kendi patronunun cinayetini üstlendikten sonra klanında rütbesi düşürülmüş Kazuma Kiryu isimli adamın hayatını keşfediyor. Hapiste 10 yıl geçirdikten sonra Kiryu kaybolan arkadaşlarını aramaya başlıyor.

Yakuza: Kiwami 2

Bu oyun, Yakuza: Kiwami oyunundan bir yıl sonrasında geçiyor. Kazuma Kiryu yine kendini riskli bir durumun ve Tojo Clan’ın entrikalarının içinde buluyor. Tojo Clan dağılmaya başlıyor ve güç savaşları, isyanlar yaşanıyor. Kazuma Kiryu, Osaka’ya düşman klanlar arasında barış sağlamak için yola çıkmıştır. Ancak Ryuji Goda, bu işte savaştan başka bir yol görmemektedir.

Tüm bu duyuruların yapıldığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Etiketler

Yiğit Akkaş

Genelde dizileri filmlere tercih eden, hikayeli ve indie oyunları çok seven ancak oyun oynadığı zamanının %80'ini fifa oynayarak geçiren birisi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu