DiğerOyunTeknoloji

Türk Telekom ve Google servislerine ulaşımda zorluk yaşanıyor!

Google servislerine ulaşımda sıkıntı yaşanıyor!

Diğer internet servis sağlayıcılarında herhangi bir problem oluşmazken Türk Telekom kullanıcıları, arama motoru ve diğer Google servislerine ulaşımında zorluk yaşıyor. Türk Telekom kullanıcıları diğer arama motorlarında ise benzer bir problem yaşamıyor. Bu durum da akla Türk Telekom ve Google‘ın iletişim köprüsünde bir hata yaşanıyor olabileceğini getiriyor.

Türk Telekom DNS’leri Siber Saldırı Altında!

Basın açıklaması yayımlayan Türk Telekom, yaşanan problemin bir siber saldırıdan kaynaklandığını ve problemin çözümü üzerinde çalıştıklarını ifade etti:

Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup; saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır. Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek; yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir. Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom’un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız.

Eğer bu problemden muzdarip iseniz DNS veya VPN ile Google servislerini kullanmaya devam edebilirsiniz. Yabana atılamayacak bu problemin en kısa zamanda çözülmesini umuyoruz. Gelecek tehditlerin de önlenmesi adına Türk Telekom‘un gerekli işlemleri yapmasını temenni ediyoruz.

Etiketler

Ömer Alp Çapkın

Teknolojiyi, oyunları ve kedileri seven, dikkati çabuk dağılan bir yazar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu