DiğerDizi

The Winds of Winter Ne Zaman Çıkacak?

Elde edilen ipuçlarına göre yazarın yakın zamanda kitabın çıkış tarihini açıklaması bekleniyor.

Game of Thrones‘un hayranları oldukça üzen ve kızdıran televizyon vedasından sonra gözler George R. R. Martin ve yazacağı kitaplara çevrilmişti. Epeyce uzun bir zamandır yazarın üzerine düştüğü kitapların, diziden farklı konulara değineceği biliniyordu. Bu yüzden kitabın çıkış zamanı hep bir merak konusuydu. Görünen o ki bu soru işareti artık kafalarda gereksiz yer kaplamayacak. Zira Martin yakın bir zamanda kitabın çıkış tarihini açıklayacak.

Ufukta gözüken açıklamanın adım sesleri ilk olarak Game of Thrones sosyal medya hesaplarından atılan “Winter is Coming” ve “For House Stark” paylaşımları ile duyulu. Kitapta ve seride önemli bir yere sahip sözlerin bir haftalık aralar ile paylaşılması, planlı bir pazar çalışması olarak görülüyor. Zira hesap, 26 Kasım ve 3 Aralık’a yapılan paylaşımları birer hafta ile devam ettirecek olursa; Amerika’da sonu Noel Tatili’nin başlangıcı 24 Aralık olmak üzere üç duyuru daha yapması bekleniyor.

Buradan da çıkarabiliriz ki, hesap yakın bir zamanda büyük bir haberi hayranları ile paylaşacak. Maliyeti ve oyuncu kadrosunu bir araya getirmenin zorluğu düşünülecek olursa Game of Thrones‘un son sezonunun yeninden çekileceğini beklemek büyük hayalcilik olur. Bu durumda da geriye The Winds of Winter kitabının çıkış tarihinin açıklanması kalıyor.


Peki Kitap Ne Zaman Çıkacak?

Öte yandan kitap ile ilgili yapılacak duyurunun yakın bir zamanda olacağını gösteren zorlama bir ipuçu daha var. Reddit’te ASOIAF başlığında Ser Dunk Lunk adlı kullanıcın yaptığı paylaşıma göre “TheWindsofWinter.com” adresi yakın bir zamanda el değiştirdi. DNS kaydı bu sabah güncellenen sitenin IP adresi şimdi Vancouver tabanlı bir şirkette bulunuyor. Buradan yola çıkan Game of Thrones hayranları bu hareketi, yakın zamanda çıkış tarihi duyurulacak The Winds of Winter kitabının pazarlamasına yönelik atılmış bir adım olarak görülüyor.

Kitabın ne zaman çıkacağı ise merak konusu. Bununla ilgili ortaya atılan en sağlam iddia ise 2020 yazını işaret ediyor. Kitaplarının prömiyerini büyük etkinliklerde yapmayı seven George R. R. Martin, bu yaz Wellington’da gerçekleştirilecek “Science Fiction Convention” etkinliğine bizzat katılacağını duyurmuştu. 29 Temmuz – 2 Ağustos’da gerçekleşecek etkinliğinin ana teması ise Game of Thrones olacak. Bu sebeple aralarında benim de bulunduğum birkaç hayran The Winds of Winter kitabının 2020 Temmuz’unda çıkacağını ortaya atıyor. Bu savımız da ne kadar doğru çıkacağız, bunu ilerleyen günler gösterecek. Gerçek şu ki kitap yayınlandığı gün sizleri Base Keepers sayfasında büyük bir inceleme serisi bekliyor olacak.

Haberin ikinci kaynağına buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler

Kubilay Koyuncuoğlu

Doğuştan Silivrili, soğuk sever. Mahallenin dost canlısı, süper yazarı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu