Oyun Haberleri

Steam, yayın izler gibi oyun oynama sistemini getiriyor!

Steam, Remote Play özelliğinin betasının 21 Ekim'de açılacağını duyurdu.

Remote Play Together özelliğini geliştiriciler erişim imkanı bulup denediler ve konu hakkındaki bazı bilgileri de insanlarla paylaştılar.

Yerel ağ üzerinden oynanan oyunları multiplayer oynama fırsatı sunacak özelliğin betası 21 Ekim‘de kullanıma açılacak.

Sistemin çalışma şekli şöyle : iki ayrı bilgisayardan Steam‘e giriş yapan oyunculardan ana bilgisayardaki oyuncunun oynadığı oyunun görüntüsü diğer oyuncuya aktarılacak. Yani diğer bilgisayardaki oyuncunun oyuna sahip olması gerekmiyor, Twitch‘ten bir yayın izler gibi oyunu oynayabiliyor.

Bunun gibi bir özelliği Playstation’da deneme imkanı bulmuştum ve kesinlikle iki tarafın da internet hızının iyi olması gerekiyor yoksa gecikme ve görüntü kalitesindeki düşüş çok fazla oluyor. Ayrıca Nvidia, GeForce Experience uygulamasında benzer bir özelliği kullanmıştı. Parsec gibi oyun yayınlama servisleri de bir süre bunu destekledi.

PC Gamer‘in verdiği bilgilere göre bu özellik tüm yerel çok oyunculu, yerel co-op ve bölünmüş ekranlı oyunlarda betanın çıkışından sonra kullanılabilecek.

Yiğit Akkaş

Genelde dizileri filmlere tercih eden, hikayeli ve indie oyunları çok seven ancak oyun oynadığı zamanının %80'ini fifa oynayarak geçiren birisi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu