FilmFilm Haberleri

Sony’nin yeni filmi Morbius’ta bizleri tanıdık bir yüz bekliyor

Sony Pictures‘ın, elindeki Marvel karakterlerine ayrı film çekme sevdasının son ürünü olan Morbius, bilindiği üzere bu sene içerisinde izleyiciler ile buluşacak. Baş rolünde Oscar ödüllü aktör Jared Leto‘nun yer alacağı filmde, pek sevgili kahramanız Spider-man de yer alabilir. Comicbook sitesinin sızıntılara dayandırdığı habere göre Sony ve Marvel, Spider-man etrafında ortak bir evren kurmaya hazırlanıyor.

New York şehrinde geçecek olan Morbius filminden sızdırılan fotoğraflarda da görüldüğü üzere Tom Holland‘ın canlandırdığı Spider-man karakteri, halk tarafından aranan bir duruma düşmüş. Zira Spider-Man: Far from Home filminin son sahnesinde Mysterio güçlerini kullanarak, sevilen kahramanı oldukça zor bir duruma sokmuştu. Morbius filminde  ise Spider-man’in içine düştüğü bu zor durumdan kesitler göreceğiz.

Morbius’un baş rolü Jared Leto’nun arkasında Spider-man resmi üzerinde ‘katil’ yazısını görüyoruz.

Tom Holland ve Spider-man’in filminde yer alıp almayacağı ise meçhul. Sony ve Marvel arasında Eylül ayı yapılan anlaşma gereği Spider-Man’in Sony filmlerinde aktif bir rol alması bekleniyor. Morbius ise bu ortak ‘Spider-man Evreninin’ ilk üyesi olabilir. Dahası J. Jonah Jameson’ı canlandıran J. K. Simmons‘un da Morbius‘ta oynayabileceği konuşuluyor. Bu ortak evren durumunu daha iyi anlayabilmek için Marvel Sinematik Evreni’nin patronu Kevin Faige‘ın anlaşma sonrası söylediklerine bir göz atmak gerekiyor:

“Spidey’nin MCU’daki yolculuğunun devam etmesinden heyecan duyuyorum. Ben ve Marvel Studios’ta çalışan herkes bu durumun devam etmesinden dolayı çok heyecanlıyız. Spider-Man, hikayesi ile dünyadaki her yaştan izleyiciyi etkileyen güçlü bir ikon ve kahramandır. Ayrıca sinematik evrenleri aşan süper güce sahip tek kahraman da Spider-man olmuştur. Bu yüzden Sony kendi Spider-man hikayesini geliştirmeye devam ederken geleceğin getireceği sürprizleri asla bilemezsiniz. ”

Açıklamasıyla iş birliğine göz kırpan Kevin Faige, Sony filmlerinde Tom Holland‘ın yer alacağına dair müjdeyi vermişti. Dahası oyuncu Tom Holland da anlaşma sonrası süreçte Sony filmlerinde daha aktif bir rol alacağını doğrulamıştı. Bu açıklamalar üzerine Spider-man’in ilk olarak bu yılın Ekim ayında seyirci ile buluşacak Venom 2 filminde görülmesi bekleniyordu. Ancak sızıntılar sonrası kafalarda soru işareti oluştu: Acaba Morbius filminde Spider-man’i görür müyüz?

Etiketler

Kubilay Koyuncuoğlu

Doğuştan Silivrili, soğuk sever. Mahallenin dost canlısı, süper yazarı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu