FilmFilm Haberleri

Sam Raimi Süper Kahraman Filmlerine Geri Dönüyor

Spider-man üçlemesiyle tanıdığımız yönetmen Doctor Strange in the Multiverse of Madness yönetmenliği için konuşuyor.

Çoğumuzun ilk Spider-Man üçlemesi ile tanıdığımız ve kimi zaman sevgimizi kimi zamanda nefretimizin odağında yer almış olan Sam Raimi; süper kahraman filmlerini yönetmeye geri dönüyor. Variety‘nin özel haberine göre kurt yönetmen Doctor Strange in the Multiverse of Madness yönetmenliği için Marvel yetkilileri ile bir görüşme içerisinde. Daha öncesinde filmin yönetmenliği için Scott Derrickson ile anlaşan Marvel, bu hamlesi ile oldukça şaşırttı. Bu hamle ile birlikte Sam Raimi yönetmen koltuğuna oturacakken, Derrickson filmin yapım kadrosunda yer alacak.

Daha öncesinde Sony Pictures için Spider-Man üçlemesi ile tanıdığımız Sam Raimi, son zamanlarda adı pek duyulmayan bir yönetmene dönmüştü. Spider-Man 3‘ün aldığı kötü eleştirilerin yanı sıra; stüdyo ile Tobey Maguire‘in yaşadığı sorunlardan dolayı Raimi‘nin çekeceği dördüncü film iptal edilmişti. Bir sonraki seri olan The Amazing Spider-Man için stüdyo Marc Webb ile anlaşınca da Raimi’nin süper kahramanlar ile olan ilişkisi sona ermişti.

Sam Raimi en son Spider-Man 3 filmi ile bir süper kahraman filmini yönetmişti

Spider-Man sonrası çıkardığı Drag Me to Drag filmiyle yerden yere vurulan yönetmen; sevilen masal Oz Büyücüsü ile ilgili çektiği film de sınıfta kalınca bir süre yönetmenliğe ara ver Raimi, bunun yerine yapımcılık ile sektörde yer almaya devam etmişti. Gelecek yıl çıkış yaptığı ‘Garez’ filminin yeniden çekimi ile beyaz perdeye geri dönüşünü yapacak yönetmenin; Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminin başına seçilmesi bu yüzden bu kadar çok şaşırttı.

Benedict Cumberbatch‘in başrolünde yer alacağı devam filminde Benedict Wong ve Chiwetel Ejiofor‘un da rol alması bekleniyor. Doctor Strange’in, yardımcısı Wong ile farklı bir yol seçmeye karar veren büyücü Karl Mordo ile mücadele edeceği bu film, diğer yönleriyle de heyecanla bekleniyor. Zira 7 Mayıs 2021’de çıkacak Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminin; Elizabeth Olsen‘in Aralık ayında çıkacak olan Disney Plus dizisi WandaVision ile bağlantı kuracağı biliniyor.

Önümüzdeki mayıs ayında çekimlerine başlanması beklenen filmin yönetmeni ile ilgili Marvel‘dan kesin bir açıklama ise henüz yapılmadı.

 

Etiketler

Kubilay Koyuncuoğlu

Doğuştan Silivrili, soğuk sever. Mahallenin dost canlısı, süper yazarı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu