Oyun Haberleri

Riot Games’in Duyurduğu 7 Oyun ve Animasyon Dizisi

League of Legends yapımcısı Riot Games dün gece 7 oyun ve bir animasyon dizisi duyurdu.

Mevcut League of Legends veya Teamfight Tactics oyunlarıyla başarılı olan ve 10. yılını kutlayan Riot Games, hem bu oyunları sevenleri hem de genel olarak oyunseverleri mutlu edecek birçok duyuru gerçekleştirdi. Gelin hepsine birer birer göz atalım.

League of Legends: Wild Rift

Bu oyun çok fazla oyuncusu olmasıyla bilinen League of Legends oyununun mobil versiyonu. 2020 yılında Android ve iOS cihazlar için çıkışını gerçekleştirecek. Oyunun beta sürümü 2019 sonlarına doğru çıkacak. Betaya kayıt yapmak için buraya tıklayabilirsiniz veya Play Store‘dan da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama henüz App Store‘da yer almıyor. Ayrıca oyunun mobil versiyonundan sonra konsol versiyonunun da çıkacağı duyuruldu.

Teamfight Tactics (Mobil)

Yine son zamanlarda birçok oyuncusuyla dikkat çeken ve yayınları bolca izlenen bir oyunla karşı karşıyayız. Bu oyun da 2020 yılında mobilde (iOS ve Android) karşımıza çıkacak. Riot Games PC ve mobil arasında çapraz platform desteği sunacak.

Legends of Runeterra

Burada da Hearthstone benzeri kart oyunlarının bir yenisi karşımıza çıkıyor. League of Legends temalı olacak oyunun PC ve mobil betası 2020 başlarında çıkacak. Buraya tıklayarak beta için ön kayıt yapabilirsiniz.

Project A

Project A ismi verilen oyun bize yapısı itibarıyla Overwatch‘u hatırlatıyor. Karakter bazlı taktiksel bir FPS oyunu olduğu açıklanan oyunun oynanış videosu FPS türü sevenleri heyecanlandırdı. Oyunun çıkış tarihi ise henüz belli değil.

Project L

Project L ismi verilen bu oyun bir dövüş oyunu. Henüz kısa bir video dışında elimizde bir çıkış tarihi ve oyun hakkında çok fazla detay yok ancak bu oyun da merakla bekleniyor. Bu oyun için sadece geliştirildiği onaylandı diyebiliriz.

LoL Esports Manager

Espor takımlarının menajerliğini yapacağımız bu oyun 2020 yılında çıkacak. İlk başta yalnızca Çin Ligi bulunacak oyuna zamanla diğer liglerin de ekleneceği belirtildi. Menajer oyunları sevenlerin bakmak isteyeceği bir oyun olabilir.

Animasyon Dizisi : Arcane

League of Legends evreninde geçecek animasyon dizisi Arcane de duyuruldu. 2020 yılında çıkacak animasyon dizisi, yapılan açıklamaya göre “simge niteliğindeki iki LoL şampiyonunun geçmişini ve onları birbirinden koparan gücü” konu alıyor.

Ayrıca geliştiriciler ‘Project F’ isimli bir izometrik RPG üzerinde çalışıldığını da duyurdu. Paylaşılan bu videoda sadece 2-3 saniye görebildiğimiz oyun hakkında fazla bilgi paylaşılmadı.

Etiketler

Yiğit Akkaş

Genelde dizileri filmlere tercih eden, hikayeli ve indie oyunları çok seven ancak oyun oynadığı zamanının %80'ini fifa oynayarak geçiren birisi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu