OyunOyun Haberleri

PS5 Fiyatını Nasıl Belirleyecek?

PS5 fiyatı için gelen dedikodularda ürünün maliyetinin 450$ civarı olacağı söyleniyor.

Biz oyuncular PlayStation 5 çıkmasına gün sayarken, tüm gözler konsolun muhtemel fiyatı etrafında toplandı. Yurtdışından gelen dedikodularda ürünün maliyetinin 450$ civarı olacağı söyleniyor. Ancak Sony‘nin fiyat politikasında tek ölçü maliyet olmayacak. Zira rakibi Xbox’un piyasaya gireceği fiyat PS5 için bir ölçü olacak. Amerikan basınına göre cihazın performansını iyileştirmek isteyen Sony bunlar için çok fazla maliyete katlanıyor. En büyük maliyet kaleminin de ısı yalıtımı ile ilgili olduğu gelen haberler arasında.

Şirket 2013 yılında PS4’ü çıkardığında 399$’lık bir satış fiyatı belirlemişti. Yerel kaynaklara göre PS4’ün Sony‘e maliyeti 381$ civarı, yani Sony için konsol işi çok da karlı görünmüyor. Sony için dönüm noktası olan PS2 rekor kırdıktan sonra 599$lık fiyatla piyasaya sürülen PS3, kararların daha net verilmesine sebep oldu. 2013 yılında 499$’a Xbox One’ı çıkaran Microsoft, rakibine nazaran daha uygun bir fiyat çıkarmıştı. Şu anda da Sony için fiyat belirlemede ana etken Microsoft olacak gibi duruyor. Bu sebeple şirket, önce Xbox fiyatının belirlenmesini bekleyecek.

Sony‘nin asıl planı ise 100 milyondan fazla satılan PS4’ü yanlız bırakmayarak hem PS4 hem de PS5 için oyun çıkarmak. Fiyatların belirlenmesi için ise Microsoft‘un E3 konferansını beklemek zorundayız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu