Müzik

Prospektüsü Olmayan Grup “ShamRain”

Yaşayan hiçbir acı gereken ilgiyi görmemiştir.

36° – 42° Kuzey paralelleri ile 26°- 45° Doğu meridyenleri arasında yaşanan sıcaklık düşüşleri, küresel ısınmadan yüz bularak işini aksatan ve geciken sonbaharın gelişini; bir türlü ısınmayan parmak uçları aracığıyla hissettirdi. Fakat kambersiz düğün olmaz, pijamaları ve patikleri bir askeri üniforma edasıyla giyinin çünkü şimdi denkleme Finlandiya soğuğunu da dahil ediyoruz.

ShamRain, 2000 yılında Janne Jukarainen ve Matti Reinola tarafından, post rock  ve melankolik rock    türlerinde endorfin sömüren bir grup olarak kurulmuştur.

Kronolojik bir düzlemde ilerlemek adına Diskografisini şöyle kenara iliştirelim:

  • Pieces (MCD/2002)
  • Empty World Excursion (2003)
  • ShamRain (EP/2004)
  • Someplace Else (2005)
  • Deeper Into The Night (EP/2006)
  • Goodbye to All That (2007)
  • Isolation (2011) *

* 2011 senesindeki son albümlerine dek grubun vokalistliğini Mika Tauriainen yapmıştır ve kendisi aynı zamanda Entwine isimli bir başka Finli rock grubunun üyesidir. Isolation adıyla çıkarılan son albümde ise grubun vokalistliğini Minna Sihvonen yapmıştır.

Grubun hayranları Mika Tauriainen’in ayrılması ile halihazırda zaten görmesi gerektiğini düşündükleri ilgi ve alakadan mahrum olan grubun bir de vokalistinin değişmesi üzerine kendine has o müstesna havasını kaybettiğini düşündüler.

Hayal kırıklığı barındıran bu üç noktalı yarım kalmışlık karşısında her güzel şeyin bir sonu olduğu bilincinin buruk bir tebessüm bıraktığı dudaklarımız, yaşamın süreğenliğinde elde kalanları mırıldanmaya devam edecek.

Şimdi sizlere naçizane kendi zevk penceremden sunduğum(siz yine de albümlerini kurcalayın) ShamRain parçaları ile veda ediyorum.

1. ShamRain – To Leave

Şarkının, Vampirle Görüşme filmi ile birbirlerine kavuşması(kavuşma diyorum çünkü harika bir melankolik uyum) çok güzel bir birliktelik oluşturmuş. Bu açıklamaya istinaden filmi de önermiş olayım, cebinde dursun genç adamsın lazım olur sayın okur.

2. ShamRain – Raindrops

3. ShamRain – The Empty Flow

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu