Oyun Haberleri

Playstation 5’in Resmi Çıkış Tarihi Belli Oldu!

PlayStation Twitter sayfası paylaşımıyla Playstation 5'in çıkacağı zamanı resmi olarak açıkladı.

Linkle paylaşılan Playstation Blog gönderisinde Playstation 5‘in 2020 sonunda çıkacağı belirtiliyor. Yeni konsolun isminin Playstation 5 olacağı da belli değildi ancak bu açıklamayla bu da resmileşmiş oldu. Spesifik bir tarih verilmese de Playstation’un yeni konsolunun tahmin edildiği gibi 2020 sonunda çıkacağını resmi bir kaynaktan duymuş olduk.

Haberde konsolun yeni bir oyun kumandasıyla beraber çıkacağı da belirtiliyor. 5.jenerasyon konsollardan beri bulunan titreşim teknolojisi geliştiriliyor. Yani futbol sahasında bir ikili mücadelenin hissiyle araba çarpmasının hissi farklı olacak. Hatta çamurda hareket ederken veya çimlerin arasında yürürken bile farklı titreşim özellikleriyle daha gerçekçi bir deneyim yaşayacağız.

Ellie, uzun boylu çalıların arasında.

R2/L2 tuşlarının ayarlanabilir olması önemli bir özellik gibi öne çıkıyor. Geliştiriciler bu tuşların direncini değiştirip taşlı bir yolda araba sürerken hızlanmayı değiştirebilecek, yayla bir ok atarken daha gerçekçi his almamızı sağlayabilecek.

Playstation, WIRED dergisine yaptığı açıklamalarda bunlardan ve daha fazla detaydan da bahsediyor. Wired sitesindeki habere de buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler

Yiğit Akkaş

Genelde dizileri filmlere tercih eden, hikayeli ve indie oyunları çok seven ancak oyun oynadığı zamanının %80'ini fifa oynayarak geçiren birisi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu