OyunOyun Haberleri
Trend

PlayStation 5 Çıkış Tarihi Ertelenebilir!

Dünya gündemini sarsan koronavirüs salgını beklenen konsol PlayStation 5’in çıkış tarihi etkileyebilir.

Dünya gündemini sarsan korona virüs salgını beklenen konsol PlayStation 5 konsolunun çıkış tarihi etkileyebilir.
Geçtiğimiz günlerde Nintendo korona virüs salgını sebebiyle tedarik sıkıntısı yaşadığını duyurmuştu. Gelen haberlere göre bu salgın PlayStation ve Xbox konsollarının başka bir zamana çıkarılmasına sebep olabilir.

Tüm dünya gündemini derinden sarsan korona virüs vakaları sağlık ve ekonomik krizlere yol açtı. Sağlık açısından dünya için büyük bir tehdit olan bu salgın büyük teknoloji firmalarının başını yakıyor. Birçok teknoloji firması uygun maliyet sebebiyle ürünlerini Çin’deki fabrikalarda üretiyor. Salgının Çin’de büyük yankı uyandırmasından sonra fabrikalar üretimlerini durdurma kararı aldı. 2020 Sonuna yetiştirilmesi planlanan konsol için bir erteleme kararı gelmesi sürpriz olmayacak bir karar.

Bu durum sadece Sony cephesini etkilemiyor Microsoft cephesinde aynı durumdan mağdur. İki büyük firmanın büyük tedarik sıkıntıları yaşadığı ve yeni ürünlerin üretimi gecikmeler yaşayabilir ve iki konsol içinde erteleme haberi gelebilir. Bu haber yeni model PlayStation ve Xbox bekleyenleri satın almak için bekleyenleri üzebilir.

Businnes Insinder sitesinde yer alan bir iddia iki firmanın konsollarını tahmin edilen tarihte satışa çıkaramayacağını gösteriyor. Bunun nedeni bu iki büyük firmaya parça üreten fabrika Koronavirüs salgını sebebiyle tüm işçilerine tatil vermesi. Korona virüsün ilkbahar mevsiminde etkisini kaybedeceği şu anda konuşulanlar arasında. Eğer etkisini yaz ayına kadar kaybetmezse; Sony, PlayStation 5 üretimini virüs tamamen etkisini yitirene kadar durduracak. Şu anda iki büyük firmada bu konuyla alakalı bir açıklama yapmadı. Gelişmeler için Base Keepers‘ı takip etmeyi unutmayın.

Etiketler

Yusuf Enes Kurban

Merhaba! İsmim Yusuf Enes 19 Yaşındayım Fotoğraf çekmeyi.oyun oynamayı dizi ve film izlemeyi çok seviyorum. Bu sitede beğendiğim ve ilgimi çeken şeyleri sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu