Oyun Haberleri

Overwatch ve Diablo Dizisi Geliyor!

Hem Overwatch Animasyon Dizisi hem de Diablo Animesi yolda gibi gözüküyor.

Blizzard tarafından resmi bir onaylama olmasa da Overwatch animasyon dizisi ve Diablo animesinin üzerinde çalışılıyor gibi gözüküyor. Bunun kanıtı ise yüksek rütbeli bir çalışanın LinkedIn profili.

Activision Blizzard’ın film ve TV bölümü başkanı Nick van Dyk, LinkedIn profilinde resmi olarak ‘açıklanmayan’ bu iki proje üzerinde çalışmış olduğunu söylüyor.

Nick van Dyk, Diablo Animesi ve Overwatch Animasyon Dizisi üzerinde çalıştığını belirtiyor.

Profilinde Diablo’nun televizyon uyarlamasının baş yapımcısı olduğunu ve dizinin anime tarzında olduğu yazıyor. Görünüşe göre henüz ön üretim evresinde ve dağıtımcısı da Netflix olacak. Eğer bu gerçek olacaksa, yakında 3.sezonu yayınlanacak Netflix Castlevania animasyon dizisinin ayak izlerini takip edeceğini tahmin edebiliriz.

Dyk’in profilindeki şaşırtıcı şeylerden biriyse Blizzard’ın Overwatch markasına dayanan animasyon dizisini geliştirip sattığı yazıyor. Bunun satılmış olması Overwatch’un bildiğimiz kısa filmlerinden değil de daha büyük bir proje olduğuna işaret ediyor.

Overwatch 2, geçen seneki Blizzcon etkinliğinde tanıtılmıştı.

Blizzcon 2019‘da Diablo 4’ü sinematik fragmanla duyurduğunu ve ilk oyuna hikaye modu gibi eklentiler sağlayacak olan Overwatch 2’nin tanıtıldığını da hatırlatarak bu olasılıkların mantıklı geldiğini söyleyebiliriz. Umarız son zamanlarda Castlevania Netflix dizisi ve Sonic the Hedgehog filmiyle devam eden video oyun uyarlamalarının başarısı Overwatch animasyon dizisi ve Diablo animesi ile de devam eder.

Etiketler

Yiğit Akkaş

Genelde dizileri filmlere tercih eden, hikayeli ve indie oyunları çok seven ancak oyun oynadığı zamanının %80'ini fifa oynayarak geçiren birisi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu