OyunOyun Haberleri

Nintendo “Indie World Showcase” Gerçekleştirildi

İşte gelecek süreçte, Nintendo'nun oyun konsolu Switch için çıkacak olan indie oyunlar

Nintendo, bir süre önce, “Indie World Showcase” adı altında, yeni indie oyunların duyurulacağı bir organizasyon olacağını açıklamıştı. 10 Aralık Salı günü gerçekleştirilen bu organizasyonda, pek çok bağımsız oyunun duyurusu gerçekleştirildi. Indie oyunlar, büyük oyun şirketlerinin, deyim yerindeyse parsellediği PS4 ve Xbox One platformlarında kendine yer bulmakta zaman zaman zorluk yaşıyor. Hal böyle olunca, PC ve Nintendo Switch, bu oyunlar ve yapımcıları için kendilerini gösterme fırsatını bulabilecekleri platformlar konumuna ulaşıyor. Bizler de Base Keepers olarak, bu organizasyonda göze çarpan oyunları, sizler için derledik.

Axiom Verge 2

İlk oyunu Axiom Verge ile, Nintendo Switch oyuncularının beğenisini toplayan geliştirici Tom Happ bir devam oyunu geliştiriyor. Macera-platform türündeki ilk oyununun ardından, kazandığı güzel izlenimi devam ettirip ettiremeyeceğini merak ettiğimiz Axiom Verge 2 2020 sonbaharında piyasaya sunulacak. Switch konsolu kullanıcısı takipçilerimize, Hollow Knight tadında bir deneyim yaşayabilecekleri ilk oyunu tavsiye ediyoruz.

Dauntless

PC, Xbox One ve PS4 platformlarında, toplamda 15 milyon oyuncuya ulaşmayı başaran Dauntless , Nintendo Switch’te de yer alacak. Ücretsiz bir oyun olan Dauntless, co-op oluşu ve RPG türüne hitap eden yapısı, ve sürükleyici hikayesiyle, hem Switch kullanıcısı, hem de diğer oyun tutkunu takipçilerimizin denemesi gereken bir yapım.

The Talos Principle

Bir süredir Xbox One, PS4 ve PC oyuncularının deneyimleme fırsatı bulduğu, birinci şahıs bakış açısı ve sahip olduğu bulmacalarla belli bir kitle edinen The Talos Principle, Nintendo Switch’e de geliyor. Hikayesinde içerdiği mitolojik ögelerle sizleri içine çeken yapısı sayesinde, bulmacaları çözüp hemen hikayenin devamını görmek isteyeceğiniz bir yapıya sahip oyun. Oynayan herkeste farklı bir etki yaratması muhtemel felsefi yapısıyla da, yeni bakış açıları katması oldukça mümkün. Oyun,dizi ya da film fark etmeksizin spoiler konusunda oldukça titiz davranma politikamıza sadık kalıp, sakin bir kafayla bu derinlikli yapıma da “bir bakın bizce” diyip sözü noktalıyoruz.

Duyurusu Yapılan Diğer Indie Oyunlar

Sports Story
Streets of Rage 4
Gleamlight
Bake’n Switch
Supermash
Sail Forth
Murder By Numbers
Oddworld: Stranger’s Wrath
SkateBird
Boyfriend Dungeon
Dreamscaper
The Survivalists

 

Etiketler

Mehmet Demirbilekli

Geveze, hasta Beşiktaşlı, dizi, film bağımlısı, folk rock müzik tutkunu, yazıp çizmekten keyif alan insan evladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu