Dizi HaberleriDizi İncelemeFilm HaberleriFilm İnceleme

Netflix Yeni Döneme Bomba Gibi Geliyor

Netflix'in yeni açıkladığı filmler ve dizileri bir yazıda topladık

Merhaba sevgili Basekeepers okuyucuları. Ülkemizde en çok tercih edilen dizi/film platformlarından biri olan Netflix, gelecek planlarını geçtiğimiz gün açıkladı. İçerisinde pek çok tanıdık ismin yer aldığı yapımlar dikkat çekti. Lafı çok uzatmadan Netflix yeni dönem için hangi dizi ve filmleri açıkladı, gelin bu soruyu cevaplayalım.

Yazıda ilk konuşacağımız film Azizler. Doğruyu söylemek gerekirse ben bu filmi çok merak ediyorum. Masum dizisinin yazarı Berkun Oya‘nın yazdığı ve Taylan Biraderler tarafından yönetilen filmde; Engin Günaydın, Haluk Bilginer, Binnur Kaya, Öner Erkan, İrem Sak ve Fatih Artman oynuyor. Filmin konu olarak ise sevmediği bir işte çalışan ve hayallerini unutmuş bir adamı konu alıyor. Ben filmden çok umutluyum iyi olmasını bekliyorum. Dahası Engin Günaydın’ı uzun süre sonra tekrar görmek çok hoş olacak.

Engin Günaydın, Azizler ile ekranlara geri dönüyor

Azizler filminden sonra en çok beklediğim film ise Yılmaz Erdoğan‘ın yazdığı ‘Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü?’ tiyatro oyunun uyarlaması olacak. Bu film hakkında çok bilgi yok ama çok iyi bir tiyatro oyunudur izlemediyseniz izlemenizi şiddetle öneriyorum. Yılmaz Erdoğan gibi diğer bir usta isim olan Ezel Akay‘dan gelen 9 Kere Leyla filmi de dikkatleri üstüne çekiyor. Özellikle oyuncu kadrosu çok iyi olan yapımda, Haluk Bilginer ve Demet Akbağ tekrar bir araya gelmiş olacak. Filmde 20 yıllık evliliğini metresi için bitirmeye çalışan Adem’i izleyeceğiz. Şahsen iyi bir filmin bizleri beklediğini düşünüyorum.

Filmler Bununla Sınırlı Değil

Bu üç yapımın yanı sıra ismi açıklanan birkaç film daha bulunuyor. Bunlardan ilki, Can Ulkay‘ın yönettiği ve Çağatay Ulusoy‘un oynadığı Mücadele Çıkmazı. Şahsen bu film beni çok heyecanlandırmayan yapımlardan. Yine de son kararı film çıkınca vereceğiz. Ötesinde benim şahsen sevdiğim bir yönetmen olan ve daha önce Netflix için bir film bir de dizi çıkartmış olan Ozan Açık, yine Netflix için bir film daha yapıyor. İsmi 96 Yazı olan bu yapım, bir gençlik filmi olacağı için heyecanlıyım. Başka bir detayına sahip olmadığımız film gelecek sene izleyiciler ile buluşacak.

Çağatay Ulusoy bu sefer bir film ile Netflix ekranlarında yer alacak

Netflix yeni dönemi planında bulunan son film ise 7. Koğuştaki Mucize filminin yönetmeni Mehmet Ada Öztekin‘in yönettiği Beni Çok Sev oldu. Açıkçası yazıda geçen yapımlar arasında en uzak olduğum bu film oldu. Ancak yönetmen Öztekin, 7. Koğuştaki Mucize filmi ile sadece ülkemizde değil uluslararası başarıya ulaşmıştı. Belki bu yapımla da aynı başarıya ulaşır. film Hem büyüklerimiz boş yere ummadık taş baş yarar dememiş; bekleyip göreceğiz filmin iyi veya kötü olacağını.

Yeni Sezonda Yeni Diziler Netflix’te Yer Alacak

Tüm bu filmlere ek olarak açıklanan diziler de bulunuyor. Öncelikle benim epey bir beklediğim bir dizi olan ve daha önceden açıklanan Fatma dizisi yer alıyor. Bir temizlikçiden seri katile dönüşen Fatma’nın hikayesini izleyeceğimiz dizide, çok sevdiğim bir oyuncu olan Burcu Biricik başrolde yer alıyor. Uğur Yücel gibi büyük bir usta da Burcu’ya eşlik edecek. Fatma dizisiyle birlikte bir diğer çok beklediğim dizi 50 m2‘den bahsetmek isterim. Yönetmen koltuğunda Burak Aksak ve Selçuk Aydemir oturduğu yapım oldukça karmaşık bir hikayeye sahip. Ancak ikilinin önceki yapımları gibi bu dizi de seyirciye bol bol kahkaha vaat ediyor.

Başrolünde Burcu Biricik’in yer aldığı Fatma dizisi dikkatleri üzerine topladı

Sırada ise aslında şu ana kadar konuştuğumuz bütün dizileri gölgesi altında bırakabilecek bir yapım var. Bilim kurgu türü olacak olan bu dizide, Kıvanç Tatlıtuğ başrolde yer alacak. Ülkemizden bilim kurgu yapımı çıkmasına pek alışkın olmasak da başrolde tartışmaya açık olmayan bir isim yer alıyor. Tatlıtuğ oynadığı her karakterle kendini kanıtlamış bir oyuncu. Ancak adı Bir Denizaltı Hikayesi olarak bu dizi ile ilgili beni asıl heyecanlandıran nokta yönetmen koltuğunda Tolga Karaçelik isminin oturması. Kendisinin eserlerinin büyük bir hayranıyım. Şahsen bu dizinin başarılı bir yapım olacağını düşünüyorum. Umarım yanılmam ve sonuna kadar kaliteli bir bilim kurgu eseri izleriz.

Beni heyecanlandıran bir diğer yapım ise Uysallar dizisi oldu. Senaryosunu Hakan Günday‘ın yazdığı, yönetmenlik koltuğunda Onur Saylak‘ın oturduğu yapım Uysal ailesinin yalanlar dolu hikayesini izleyeceğiz. Şahsen ben bu dizinin aynı Şahsiyet gibi belli bir kalitenin üstüne çıkacağına eminim. Sonuçta Hakan Günday ve Onur Saylak ikilisi bir araya geldiğinde voltran oluşturuyorlar. Bu yapımda da başarılarını sürdüreceklerini düşünüyorum.

Yazının sonuna gelmişken şunu eklemem gerekir ki: Netflix, son zamanlarda özellikle de Türkiye’de başarısız. Her ne kadar Hakan: Muhafız ve Atiye‘nin ilk sezonlarını beğenmiş olsam da bu dizilerde devamlılığın sağlanamadığı düşünüyorum. Bu duyurulan listeyle ise Netflix yeni bir döneme hazırlanıyor diyebiliriz. Ülkemizde yaptıkları işlerle başarılarını kanıtlamış isimler ile anlaşan platform, gelecek için oldukça sağlam adımlar atıyor. Açıklanan bu işlerin ne kadar başarılı olacağını ise gelecek gösterecek. Bir yazımın daha sonuna geldim sevgili Basekeepers okuyucuları bir sonraki yazıma kadar yaşamayı unutmayın ve kendinize dikkat edin.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu