FilmFilm HaberleriFilm İnceleme

NETFLIX | Game Changers

Netflixin yeni belgeseli Game Changers kendinden bahsettirecek gibi duruyor

Netflix, kamuoyunda adından çokça bahsettirecek yeni belgeseli olan Game Changers‘ı yayınladı. Bu belgesel Türkçe alt yazılı olarak İngilizce dilinde yayınlanıyor. Bildiğimiz üzere Türkiye’de belgeseller çok fazla revaçta olan sanal ürünler değil. Ancak Game Changers, hayatında hiç belgesel izlememiş insanların bile dikkatini çekmeyi başardı. Netflix, James Wilks başta olmak üzere vegan sporcuları bir araya getirmiş ve bu belgesele ciddi bir yatırım yapmış. Belgeselin yönetmenliğini ise Louie Psihoyos üstlenmiş. Belgeselin konusu ise bilinenin aksine bitki proteini bazlı beslenmenin hayvan proteini bazlı beslenmeye göre daha yararlı olduğu.

Peki Game Changers İddiası Doğru Olabilir Mi?

Game Changers yaptığı bilimsel araştırmalar ve danıştığı sporcularla bitki proteini bazlı beslenmenin çok daha faydalı olduğunu anlatıyor. Bunun için danıştığı sporcular arasında Body Building sporunun ilahı sayılan Arnold Schwarzenegger var. Arnold “Bize önceki yıllarda sporcuların sadece et ile beslenmesi gerektiği söylendi. Kimse vegan tarzda birinin herhangi bir sporda başarılı olacağını düşünmedi. Bu ise Amerika’daki yemek endüstrisinin bir oyunuydu. Mc Donalds, Burger King, Kfc gibi markalar erkek gibi antrenman yapmak için erkek gibi yemek gerek diyorlardı” dedi.

Belgeselde üniversite öğrencileri üzerinde yapılan deneyde bir gün hayvan bazlı protein içeren, diğer gün ise bitki bazlı protein içeren öğünler tükettiriliyor. Sonuçlar ise şok edici. Öğrencilerin cinsel performansları %300 ile %500 arasında artış gösteriyor. Ayrıca Amerikan Futbolu oynayan oyunculara yapılan testte ise kanlarındaki akışkanlığın iyileştiği gösteriliyor. Oyuncuların kan örneklerinde bitki bazlı öğünden sonra kanları açık ve berrak, hayvan bazlı proteinde ise yağlı ve hantal bir görüntü çiziyor. Oldukça ilgi çekici bir belgesel olan ve Base Keepers okuyucularına tavsiye ettiğimiz Games Changers‘ın fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu