OyunOyun Hileleri
Trend

Minecraft Konsol Komutları ve Hileleri

Hardcore oynamak sana göre değilse, komutlar ve hileler imdadına yetişir.

 

Bir konsol komutu bir harften çok daha fazlasıdır. Çevrenizdeki her düşmanı öldürmekten, envanterinizde bulunan tüm metalleri anında eritmeye kadar, her şeyi yapabilirler. Bazı insanlar buna hile diyebilir, ancak biz bunu sadece zamandan tasarruf etmek ve Minecraft evrenindeki işlerinize devam etmek için yardımcı bir araç olarak düşünüyoruz. Minecraft hileleri ve komutları işine yarayabilir.

Ama Minecraft komutlarına nasıl erişilir? Neyse ki, Minecraft konsolu komutlarının kullanımı son derece basittir; bir toprak bloğu kırmak kadar. Yeni bir Minecraft dünyası yaratırken, hilelere izin verip vermeyeceğinizi seçmeniz istenecektir. Evet’i seçip dünyayı yükledikten sonra, tüm hilelerinizi ve komutlarınızı gireceğiniz komut çubuğunu açmak için “t” tuşuna basmanız gerekir.

Tek oyuncuya girdiğiniz herhangi bir komutun eğik çizgi (/) ile başlaması gerekir. Şimdi sadece istediğiniz komutu yazın ve “Enter” tuşuna basın. İşte oldu!

 

minecraft-console

MINECRAFT HİLELERİ VE KONSOL KOMUTLARI
Hedef Seçme Komutları

Minecraft hileleri ve komutları için hedef seçme ile başlayalım. Aşağıda, farklı oyuncu adlarını yazmaktan sizi kurtaracak kısa kodlar verilmiştir. Bunlar ezberlemeye değerdir, bu nedenle bazı kişiler oyununuza her katıldığında “basekeepers” gibi isimler girmeniz gerekmez.

  • @p – size en yakın oyuncu
  • @r – rastgele bir oyuncu
  • @a – tüm oyuncular
  • @e – dünyadaki bütün varlıklar
  • @s – kendiniz
Yardım

 /help [KomutAdı]

İstenen komut hakkında daha fazla bilgi sağlar.

Eşya Verme

/give <OyuncuAdı> <EşyaAdı> [Adet]   

Başka bir oyuncuya envanterinizden bir ürün vermek için kullanılır.  Örneğin basekeepers oyuncusuna 13 elmas vermek için yazmanız gereken komut: /give basekeepers diamond 13

Tek tek eşya verirken bu komut çok basit kalır ancak stack olarak eşya vermek için çok kullanışlıdır. Örneğin elmas vermek yerine elmas bloğu vermek çok daha evladır.

Işınlanma

/ tp [HedefOyuncu] <x y z>

Kendinizi veya başka bir oyuncuyu anında dünyanın belirli bir yerine taşımak için kullanılır. Koordinatların yerine başka bir oyuncunun adını kullanmak, hedefi doğrudan söz konusu oyuncunun konumuna taşıyacaktır. Ayrıca bu komutla Minecraft haritalarında yeni bir dünyaya ışınlanabilirsiniz.

Öldürme

/ kill

Karakterinizi öldürür, başka bir oyuncunun adını eklemek komutu onlara uygular.

Hava Durumu

/weather  [HavaDurumu]

Hava durumunu seçmenizi sağlar. Seçenekler şunları içerir: yağmur, gök gürültüsü ve kar.

minecraft-sunny

Yaratıcı Moda Geçme

/ creative 

Oyun modunu, oyuncuların uçuşuna, sınırsız kaynaklara izin veren ve saldırganların size saldırmasını önleyen yaratıcı moda değiştirir.

Hayatta Kalma Moduna Geçme

/ survival

Oyun modunu hayatta kalma moduna değiştirir; bu, çetelerin, canavarların size saldıracağı ve tüm kaynakları eski moda bir şekilde toplamanız gerektiği anlamına gelir.

Saati Ayarla

/ timeset <zaman>

Şafak için “0”, öğleden sonra için “6000”, akşam karanlığı için “12000” ve gece için “18000” ile değiştirin.

Zorluğu Değiştirme

/ difficulty <İstenenZorluk>

Kullanılabilir zorluk hileleri: “peaceful”  “easy”, “ normal” ya da “hard”.

Dünyanın Tohum Kodunu Bulma

/ seed

Bu, dünyanız için bir kod üretecek, gelecekte de aynı bir kod yükleyebilmeniz için not tutacaktır.

Öldüğünüzde Envanteri Saklayın

/ gamerule keepInventory true

Öldükten sonra eşyalarınızı kaybetmemenizi sağlar. Bunu geri almak için, “true” yerine “false” yazın.

Zamanı Durdurma

/ gamerule doDaylightCycle false

Bu, oyunun bulunduğu gün / ışık döngüsünü durdurarak kalıcı güneş ışığı altında veya ay ışığı altında yaşamanızı sağlar. Gündüz / ışık döngüsünü devam ettirmek için “/ gamerule doDaylightCycle true” yazın.

İstediğiniz Şeyi Getirmek

/ summon

İstediğiniz yaratığı veya nesneyi anında dünyanıza bırakır, özellikle birkaç evcil hayvan oselotuna sahip olduğunuzda kullanışlıdır.

Atlantis Modu

/ atlantis

En yüksek dağları batırmadan, dünyanın su seviyesini çarpıcı biçimde yükseltir. Yolculuk / sürüş Yüzleşeceğiniz yaratığı bir bağa dönüştürür.

Anında Kazmak

/ instantmine

Herhangi bir araçla tek tıkla madencilik hileleri.

Klon komutu

/clone <x1> <y1> <z1> <x2> <y2> <z2> <x> <y> <z>

Bir blok seçimini başka bir konuma klonlar. Bir şehir alanı inşa ediyorsanız ve birden fazla binayı farklı alanlara kopyalamak istiyorsanız, çok faydalıdır. “<x1> <y1> <z1>” başlangıç noktanızdır. “<x2> <y2> <z2>” bitiş noktasıdır. Ve “<x> <y> <z>” klonlanmış blokların ortaya çıkmasını istediğiniz yerdir.

Örnek: /clone 100 234 -10 200 100 0 300 200 100

Kendinize veya Başkasına Bir Efekt Ekleyin

/effect <oyuncu> <efekt> [saniye] [amplifikatör] [parçacıklarıgizle]

Hedeflenen oyuncuya bir durum efekti ekler. “[saniye]“, “[amplifikatör]” ve “[parçacıklarıgizle]” isteğe bağlı koşullardır. Bu nedenle, uzunluğu değiştirmek istemiyorsanız, efektin ne kadar güçlü olduğunu veya efektin parçacıklar olarak gösterilip gösterilmediğini belirtmeyin. Bir efekti oyuncudan kaldırmak istiyorsanız, “/effect <oyuncu> clear” yazın.

Örnek: /effect basekeepers water_breathing 30

Bir Öğeyi Büyülemek

/enchant <oyuncu> <enchantment ID> [level]

Oyuncunun elinde tuttuğu öğeye büyü ekler.

Örnek: /enchant basekeepers smite 1

Exp Değiştiricisi

/xp <miktar> [oyuncu]

Hedeflenen oyuncuya bir miktar deneyim puanı kazandırır. Bunun yerine sadece seviye eklemek istiyorsanız; “/xp <miktar>L [oyuncu]” deneyin.

Örnek: /xp 100L basekeepers

minecraft hileler komutlar

 

BeepeerGirişimcilik ekosistemi en güncel haberler, teknolojik gelişmeler, beepeer içerikleri, iş dünyasına farklı bir bakış ve herkesin kendi rengini yansıttığı bir ortam için takipte kalın!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu