FilmFilm Haberleri

Marvel ve DC Arasındaki Rekabet Belgesel Oluyor!

MCU'da yönetmenlik koltuğunda güzel işler çıkaran Russo kardeşler, bu kez de belgesel için kolları sıvıyor

Captain America: The Winter Soldier, Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame filmlerinden tanıdığımız yönetmen kardeşler Joe Russo ve Anthony Russo, Slugfest isimli bir belgesel dizisinin yapımcılığını üstlenmeye hazırlanıyor. Quibi adlı yayın platformuna özel olarak çekilecek olan yapım, Marvel ve DC Comics arasındaki 50 yılı aşkın rekabeti tüm boyutlarıyla ele alacak.

Quibi’nin yapımı için onay verdiği belgesel dizisi, 2017 yılında Reed Tucker‘ın kaleme aldığı Slugfest: Inside the Epic, 50-year Battle Between Marvel and DC kitabından ilham alacak. İki şirket arasındaki rekabetin tarihini, dönüm noktalarını, 1976 yılında yayımlanan, DC’den Superman ile Marvel’dan Spider-Man‘in rekabetini işleyen Superman vs The Amazing Spider-Man çizgi romanı gibi ilginç boyutlarını nasıl ele alacağı merakla beklenen belgeselin yönetmenliğini Don Argott ve Sheena M. Joyce‘un yapması bekleniyor. 6 Nisan 2020’de yayın hayatına başlayacak Quibi, Netflix, Disney+, HBO Max gibi, sektörün önemli firmalarına ciddi bir rakip olmakta kararlı gibi gözüküyor.

Slugfest: Inside the Epic, 50-year Battle Between Marvel and DC

 

Kuruluşlarından bu yana aralarındaki rekabet, önce çizgi roman sektöründe büyük ses getiren iki şirket, dünya çapında pek çok ikonik kahramanı ve onların soluksuz takip ettiğimiz maceralarını bizlere kazandırdı. Deyim yerindeyse, dertlerini, amaçlarını ve mücadelelerini kendimizinmiş gibi sahiplendik. Yıllar geçtikçe çizgi roman okuyucuları, iki şirket arasındaki rekabeti körüklemeye devam ederken, günümüze yaklaştıkça da rekabetin boyutu çizgi romanlardan taşıp televizyona ve beyaz perdeye ulaştı. Son 10 yıllık süreçte; filmleri, dizileri ile kurduğu sinematik evren açısından Marvel, birçok otoritenin de takdir ettiği gibi, DC’ye karşı gözle görülür bir üstünlük kurmuş durumda. Ancak DC’nin de, çizgi romanlarında yaratmış olduğu evreni bu tarz yapımlarda, gerektiği gibi işlemeyi başarabilmesi halinde, rakibini geçip üstünlüğü ele alması hiç de ihtimal dışı gözükmüyor.

 

 

Etiketler

Mehmet Demirbilekli

Geveze, hasta Beşiktaşlı, dizi, film bağımlısı, folk rock müzik tutkunu, yazıp çizmekten keyif alan insan evladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu