Film Haberleri

Loki Dizisi Yeni Doctor Strange Filmiyle Bağlantılı Mı Olacak?

Kevin Feige, ardı arkası gelmeyecek teorileri başlatacak açıklamayı yaptı.

Disney+’ın yayın hayatına başlama tarihi yaklaşırken; platformun şu ana kadar duyurulan yapımlarından birisi olan Loki dizisi hakkında yeni detaylar ortaya çıkıyor. Marvel evreninin belki de en kurnaz kötülerinden olan Loki, aktör Tom Hiddlestone’un da etkisiyle, izleyenlerin büyük bir kesiminin sempatisini kazandı. Bu sebeple, MCU’yu takip eden pek çok izleyicinin merakla beklediği dizinin, Doctor Strange: Multiverse of Madness filmine dair çeşitli referanslar ve ipuçları içereceği, hatta filmle doğrudan bağlantılı olabileceği ortaya çıktı.

Yakın zamanda verdiği bir röportajda Marvel Studios’un patronu Kevin Feige, önümüzdeki hafta kullanıcıların erişimine açılacak olan Disney+’ta yer alacak ve platforma özel olacak olan Marvel yapımlarının pek çoğunun, MCU filmlerinde olacaklarla doğrudan bağlantılı olacağından söz etti. The Falcon and The Winter SoliderHawkeyeWandaVision ve What If? gibi yapımların yer alacağı platformda, onlarla aynı kategoride olan Loki dizisinin yeni Doctor Strange filmi ile bağlantılı olup olmayacağı sorulduğunda Feige: “Bundan daha önce bahsetmiş miydik hatırlamıyorum, ama evet bağlantılı olacak” yanıtını verdi.

İlginçtir ki bir süre önce; Benedict Cumberbatch’in canlandırdığı, mistik sanatlar ustası kahramanımızı merkezine alan serinin devam filmi ile, WandaVision dizisinin de bağlantılı olacağı ortaya çıkmıştı. Hatta Elizabeth Olsen’ın canlandırdığı Scarlet Witch karakterinin, yeni macerasında Stephen Strange’e eşlik edebileceği bile uzun süre konuşulmuştu. Tüm bu bilgiler ışığında; “Aynı ihtimal Loki karakteri için de dile getirilir mi?” ve “Bu üçlüyü Doctor Strange: Multiverse of Madness filminde bir arada görebilir miyiz?” gibi sorular, bir süre kafaları kurcalayacak gibi gözüküyor.

Feige’nin, akıllara çeşit çeşit ihtimalleri getiren açıklamalarının yanında; yeni yayın platformundaki Marvel yapımları ile MCU arasındaki ilişki üzerine bu kadar çok vurgu yapılıyor oluşu, bir başka soruyu daha ortaya çıkarıyor. Marvel Studios, daha önce de beyaz perdede yer verdiği yapımlar ile paralel olarak bazı televizyon yapımlarına imza atmıştı. Agent Carter, Agents of S.H.I.E.L.D. gibi dizileri ile, kendi sinematik evrenine göz kırpan, çeşitli referanslar veren Marvel, bu dizilerin, filmlerdeki olay akışına etkisini belli ölçüde sınırlı tutmuş, ve izleyenlere dizileri takip etme konusunu opsiyonel olarak sunmuştu. Ancak, son zamanlarda sinematik evren ve Disney+’a özel yapımlar arasındaki ilişkinin, deyim yerindeyse gözümüze sokulurcasına vurgulanıyor oluşu, durumun bu sefer daha farklı olacağının habercisi gibi.

“Beyaz perdedeki MCU yapımlarında olanları anlayabilmek için, Disney+’taki tüm Marvel dizilerini izlememiz mi gerekecek?” ve “Loki ile Doctor Strange ikilisini hatta belki de, beraberlerinde Scarlet Witch’i görecek miyiz?” gibi sorularımız zamanla cevaplanacaktır. Tüm bu soruların ötesinde, Stan Lee’nin bizlere miras bıraktığı evrenin bize sunacaklarını heyecanla bekliyor ve takip ediyor olacağız. Ölüm yıl dönümünün yaklaştığı bugünlerde, adı geçmişken, muhteşem hayal dünyasından bizi mahrum bırakmadığı için ona duyduğumuz minnettarlıktan da söz etmeden geçmeyelim. Excelsior!

Mehmet Demirbilekli

Geveze, hasta Beşiktaşlı, dizi, film bağımlısı, folk rock müzik tutkunu, yazıp çizmekten keyif alan insan evladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu