SporSpor Haberleri

Kyrie Irving Celtics’ten ayrılma nedenini açıkladı: Başarısız oldum

Bundan sadece 1 yıl önce, Kyrie Irving heyecanlı bir şekilde Boston Celtics’teki geleceği hakkında konuşuyordu. Bu takımdaki geleceğine umutla bakıyordu. Hatta Celtics taraftarlarının önünde onlarla tekrar imzalamak istediğini de söylemişti. 

Tabi ki bu gerçekleşmedi. Ocak ayında Kyrie’nin takımdaki genç oyuncuları hedef göstererek yaptığı açıklamalar, All-Star hafta sonunda Durant ile birlikte güçlerini birleştirecekleri hakkında çıkan dedikodular, Şubat ayında Celtics oyuncularının takım ortamındaki uyumsuzluk ile ilgili yaptığı açıklamalardan sonra bugün bulunduğumuz yere geldik. Geldiğimiz yerde Kyrie Irving ve Kevin Durant birer Brooklyn Nets oyuncusu.

Bahsettiğimiz gibi geçtiğimiz yaz serbest kalan ve serbest piyasanın açılması ile birlikte beklendiği gibi Brooklyn Nets ile imzalayan Kyrie Irving; Brooklyn Nets’in medya tanıtım gününde, birçok kez manşetlere konu olduğu ve kendisi açısından pek de parlak geçmeyen geçtiğimiz sezon hakkında konuştu. 

kyrie-erving-sad-boston

Mikrofonların başına geçerek gazetecilerin sorularını yanıtlayan yıldız basketbolcu, geçtiğimiz sezon ve Celtics macerası hakkında da bazı şeyler söyledi. Bununla birlikte Celtics ile neden tekrar imzalamadığına da açıklık getiren Irving, şu sözleri sarf etti:

”9 ay önce, Boston Celtics taraftarlarının önünde oturup onlarla tekrar imzalamak istediğimi söylemiştim. Ve bundan sonra, özel hayatımda bu oyuna karşı olan hislerimi ve bakış açımı değiştiren birçok şey yaşadım. Yaşadığım şeyler beni bir insan olarak gerçekten etkiledi. Yaşadıklarımı kimse ile paylaşmadım, paylaşmak istemedim. Ortaya çıkıp, ”Yaşadıklarım beni rahatsız ediyor.” ya da ”Büyükbabamın vefatı yüzünden depresyondayım.” gibi cümleler sarf etmek istemedim.

Tüm bunlar gerçekleştiğinde, ligin gerçekleri ve üzerime getirdiği baskılar ile birlikte geleceğim hakkında karar verme aşamasına geldiğimde, tüm bu yaşananları dağıtmak, kafamdan uzaklaştırmak istedim. Ama sanırım nasıl hissettiğim konusunda dürüst olmayı beceremedim.

kyrie-erving-brooklyn-nba

Sadece, mental anlamda daha ferah bir şekilde buraya gelmek ve takım arkadaşlarımla ilerleyişimizde dürüst olduğumdan emin olmak istedim. Ayrıca eski takım arkadaşlarımdan da özür dileyerek, onların bir konuda emin olmasını da istiyorum: Bu bir oyun ama aynı zamanda hayatlarımız da bunun içine giriyor. Ve hayatımızı, basketbol oynamaya karşı olan hevesimizi etkilemeye başladığında bu pek de iyi hissettirmiyor.

Yine de biliyorum ki Celtics’teki çocukları hayal kırıklığına uğrattım. Geçen sezon onlara verebileceğim her şeyi vermedim. Bir ortamın lideri olma ve herkesi bir araya getirme konusunda başarısız oldum.”

 

Etiketler

Berkay Minkara

Hayatı; birkaç spor ile sinema ve müzik etrafında dönen bir genç. The only Donald we acknowledge is Glover.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu