OyunOyun Haberleri

Kurucu Dan Houser Rockstar Games Şirketinden Ayrılıyor

Rockstar Games, firmanın kurucuları Houser kardeşlerden Dan Houser 'ın, Mart ayında ayrılacağını açıkladı.

Take-Two Interactive bünyesinde bulundurduğu şirketlerden Rockstar Games ile alakalı çarpıcı bir açıklama yaptı. Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption gibi oyun serilerine imza atan şirketin kurucularından Dan Houser, Mart ayında şirketten ayrılıyor.

1998 yılında, kardeşi Sam Houser ile birlikte Rockstar Games‘i kuran Dan Houser, bir süre tasarım departmanında başkan yardımcısı olarak görev aldı. Bunun yanında Max Payne 3, Bully, Red Dead Redemption gibi yapımlarda, yazarlık ve yapımcılık görevi yaptı. Şirketin son zamandaki projelerinden GTA V ve Red Dead Redemption 2‘de ise Houser kardeşler, birlikte kilit öneme sahip roller aldılar.

Take-Two Interactive tarafından yapılan açıklamada ayrılığın sebebine dair bir ifade yer almıyor. Bununla birlikte Dan Houser‘ın 2019 ilkbaharından bu yana, şirketteki görevlerine ara verdiği belirtiliyor. Söz konusu ayrılığın resmi olarak, 11 Mart 2020’de gerçekleşeceğinin ve Sam Houser‘ın görevine devam edeceğinin belirtildiği açıklamada yer alan diğer ifadeler ise şöyle:

“Dan Houser’a, verdiği tüm katkılar için minnettarız. Rockstar Games oyun sektöründe yıllardır başarıyla yer alan yeni oyun dünyaları inşa ediyor. Tutkulu takipçi kitlesi ve inanılmaz derecede yetenekli ekibiyle, yeni projelere odaklanmaya devam edecek.”

Oyun dünyasında bu tarz ayrılıklar yaşanıyor. En büyük temennimiz, Rockstar Games gibi oyun sektörü için kilit öneme sahip olan bir şirketin, bu durumdan olumsuz etkilenmemesi.

Etiketler

Mehmet Demirbilekli

Geveze, hasta Beşiktaşlı, dizi, film bağımlısı, folk rock müzik tutkunu, yazıp çizmekten keyif alan insan evladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu