Film Haberleri

JOKER Gelmiş Geçmiş EN KARLI Çizgi Roman Filmi Oldu

Milyar dolar gişeye merdiven dayayan yapım, maliyetinin 15 katından fazla kazandırmış durumda.

Geçtiğimiz gün Forbes’da yayınlanan habere göre, Todd Phillips‘in Joker filmi elde ettiği 957 milyon dolar gişe ile tüm zamanların en karlı çizgi roman filmi oldu. Yaklaşık 62 milyon dolara çekilen Joker, elde ettiği gişe ile yapımcısına tam 15.3 kat daha fazlasını kazandırmış oldu.

Baş rolünde Joaquin Phoenix‘in yer aldığı film, bu anlamda Jim Carrey’nin The Mask yapımını geride bırakarak zirveye oturmuş oldu. 1994 yapımı The Mask filmi o dönem 23 milyon dolarlık bir bütçe ile çekilmiş ve gişeden 351 milyon dolar kazanmıştı. Yaklaşık 25 yıldır en karlı çizgi roman filmi olmayı sürdüren yapım, Joker ile birlikte bu unvanını da kaybetmiş oldu.

Hali hazırda Joker, 900 milyon doların üzerinde brüt kazancı olan üçüncü en düşük bütçeli yapım. 52 milyon dolarlık bir bütçeyle 905 milyon dolar kazanmış olan Bohemian Rhapsody ve 55 milyon dolarlık bir bütçeyle 968 milyon dolar kazanmış olan orijinal animasyon The Lion King ile bu unvanı paylaşıyor.

Dahası ise Joker dünya genelinde 1 milyar dolar gişe elde eden en düşük maliyetli film olmaya da oldukça yakın. Eğer film yaklaşık 43 milyon dolar daha gişe kazancı elde ederse, Steven Spielberg‘in 1993 tarihli Jurassic Park yapımını geçerek bu konuda da zirveye oturacak. O dönem 1 milyar doların üzerinde gişe elde eden Jurassic Park, sadece 63 milyona çekilerek kırılması zor bir rekora imza atmıştı. Todd Phillips ise filmi ile birlikte bu rekoru tazeleyecek gibi duruyor. Bakalım Joker 1 milyar dolarlık gişeyi elde edebilecek mi?

Etiketler

Kubilay Koyuncuoğlu

Doğuştan Silivrili, soğuk sever. Mahallenin dost canlısı, süper yazarı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu