DiziDizi Haberleri

Jack Reacher Dizisi Geliyor

Ünlü roman serisinden beyaz perdeye aktarılan, Tom Cruise 'un hayat verdiği Jack Reacher , Amazon yapımı diziyle ekranlara geliyor.

2019’un yaz aylarında bir Jack Reacher dizisinin geleceğine dair söylentiler çıkmıştı. Lee Child tarafından kaleme alınan roman serisi, ilk kez 2012 yılında beyaz perdeye aktarılmıştı. Başroldeki Tom Cruise‘a, Rosamund Pike‘ın eşlik ettiği film üst düzey bir eser olmasa da, gişede hatrı sayılır bir başarı elde etmişti. İlk filmin gördüğü ilginin ardından, 2016 yılında Jack Reacher: Never Go Back adında bir devam filmi çekildi. Başrolünde yine Tom Cruise‘un yer aldığı devam filminde Cobie Smulders da rol almıştı. Bu iki film, sinema dünyasında büyük çapta bir ses getirmese de, aksiyon severleri tatmin edecek kalitede filmler olmayı başardı.

Amazon Studios da, Jack Reacher isminin tanınmışlığını kullanmak adına bir hamle yaparak, bu seriyi konu alan bir dizi yapmak için kolları sıvadı. Şirket geçtiğimiz gün, bu diziyi resmi olarak duyurup söylentileri haklı çıkarttı. Yönetici yapımcı olarak Nick Santora ve romanların yazarı Lee Child ile anlaşan Amazon Studios, dizinin ilk sezonunu, ilk Jack Reacher romanı The Killing Floor‘dan uyarlayacak. Dizi, Paramount Television Studios ve Skydance Television Studios yapımcı şirketler ortaklığı ile ekranlara taşınacak.

İlk Jack Reacher filminden tanıdığımız, yapımın senaristlik ve yönetmenliğini üstlenen Christopher McQuarrie, bu yapımda da yönetici yapımcı olarak yer alacak. Oyuncu kadrosunun belirlenmesi aşamasına gelinen yapım için şu ana kadar yapılan çalışmalar oldukça yolunda gibi gözüküyor.

Romanların yazarı Lee Child ise diziyle ilgili ” Şu ana kadar her şey yolunda. Eğlenceli bir ortam var. Ekiptekileri tanıyorum ve Jack Reacher’ın emin ellerde olduğundan şüphem yok.” cümlelerini kurdu. Gözüken o ki, oyuncu kadrosunun da belirlenmesinden sonra, işler söylendiği kadar yolunda giderse, keyifli bir yapım bizlerle buluşacak. Kast konusundan söz etmişken, sizce Jack Reacher’ı hangi aktör canlandırmalı? Yorumlarda fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın, sevgili Base Keepers takipçileri.

Etiketler

Mehmet Demirbilekli

Geveze, hasta Beşiktaşlı, dizi, film bağımlısı, folk rock müzik tutkunu, yazıp çizmekten keyif alan insan evladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu