FilmFilm HaberleriFilm İnceleme

Hubie Halloween: Adam Sandler Sahalara Geri Döndü

Netflix'in Yeni Filmi Hubie Halloween'ın Spoilersız Eleştirisi

Merhaba sevgili sinemaseverler yeni bir yazı ile karşınızdayım. Netflix‘in yeni filmi Hubie Halloween‘ını az önce bitirdim. Sıcağı sıcağına da size bahsetmek istedim. Doğruyu söylemem gerekirse ben filmi çok sevmedim yer yer güldüğüm noktalar olsa da film beni kendi dünyası içine çekemedi. Hubie Halloween bize Salem adlı bir kasabada yaşayan Hubie karakterini anlatıyor. Karakterimiz hem kasabadaki çocuklar hem de kasabadaki büyükler tarafından türlü türlü şakalara maruz kalmaktadır. Ta ki cadılar bayramına kadar… Cadılar Bayramının gelmesiyle beraber kasabada dizginler kopuyor. Filmde buradan sonra bir ‘korku’ hikayesini ele alıyor.

İzlenir mi sorusuna geçecek olursak, filmin izleyiciyi içine çekememesinin en büyük sebebi; filmdeki bir sürü mantıksız durum benim gibi ince detaylara önem veren bir izleyici için rahatsız edici bir noktaydı. Normalde Adam Sandler‘ı çok sevdiğim için bu noktaları görmezden gelebiliyordum ama bu sefer görmezden gelinmeyecek gibi değil. Beğenmediğim bir diğer nokta hikayede verilmek istenen amaç iyi olsa da hikaye anlatımında bir çok sorun var. Filmin tadını çok kaçırmak istemediğimden bu noktaları söylemesem iyi olur, aman spoiler olmasın. Bir diğer hoşuma gitmeyen nokta Hubie karakterinin aşırı tepkileri.  Bazı sahnelerde Sandler, ipin ucunu fazlasıyla kaçırmış. Bu dediğimi ancak filmi izleyince anlayabilirsiniz. Son olarak filmin ilk ve orta dakikaları yavaş akarken, sonlara doğru tempoyu arttırmaları iyi mi olmuş kötü mü olmuş bilemedim. Bu belirsiz tempo seyir zevkinizi iyice kaçırabilir.

Peki bu Hubie Halloween filminde hiç iyi nokta yok mu? Açıkçası var ve hadi gelin biraz da iyi olduğu noktaları konuşalım. Oyuncu seçimlerinin genç ağırlıklı olması çok iyi olmuş, Ben Stiller‘ı görmeyi beklemiyordum. Dahası Ray Liotta ismini görmek de beni sevindirdi doğrusu. Kendisi özellikle gençliğinde çok popüler bir oyuncuydu ve bu kadar kötü bir filmde bile oyunculuğunun akıp gitmesiyle beni etkiledi. Rob Schneider ismini görmekte iyi oldu. Son haberlere göre maddi durumu şu sıralar çok iyi değilmiş ve açıkçası sadece bu sebeple bile onu görmek beni sevindirdi.

Buisimler dışında ellisine merdiven dayamış Julie Bowan‘ın yaşına göre genç görünmesi beni şaşırttı. Oyuncu seçimlerinde beğenmediğim tek nokta benim Adam Sandler ekibi olarak tanımladığım ekipten sadece David Space ve Nick Swardson ikilisinin olmamasıydı. Bu kötü bir nokta değil ama bu ikili olsa, film daha akıcı olabilirdi, hem de takım bozulmazdı. Oyuncu seçimleri dışında hoşuma giden bir noktada görüntü yönetimi olmuş. Özellikle korku evi sahnesinde ve bir kaç sahnede daha ışığın uyumu mükemmeldi (Biliyorum spoiler vermemem lazım ama bu çok da spoiler sayılmaz sayın sinemasever.). Söylemeden geçemeyeceğim Adam Sandler mimikler konusunda kendini baya geliştirmiş. Ne yazık ki kendisi film eleştirilerini okumuyor. Bu yazıyı okumasını ve bana değişik yüz ifadelerinin bulunduğu bir albüm yollamasını çok isterdim.

Peki bu film izlenir mi diye soranlara cevabım yorucu bir günün ardından boş bir zamanınız varsa ve kafanızı boşaltıp biraz gülmek istiyorsanız: Evet bu filmi izleyebilirsiniz. Diğer Adam Sandler filmleri gibi bu Hubie Halloween da kendine has bir komediye sahip. Sevgili Basekeepers takipçileri, bir sonraki yazıma kadar yaşamayı unutmayın ve kendinize dikkat edin.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu