Spor
Trend

Glory | Badr Hari’nin Çöküşü

Badr Hari 2 maç üst üste Rico Verhoeven'a yenildi

Badr Hari Kimdir?

Merhaba sayın Kick Box sevenler. Bu yazımda size Kick Boxun en büyük starlarından biri olan Badr Hari’nin çöküşünü anlatacağım. Peki koca Badr Hari nasıl oldu da bu hallere düştü. Önce Badr Hari’nin kim olduğuyla başlayalım. Badr Hari, 8 Aralık 1984‘te Hollanda’nın Amsterdam şehrinde dünyaya geldi. Fas asıllı Kick Boxör 7 yaşında spora başladı. İlk sıçraması ise 2008 yılında Japonya’da yapılan K-1 turnuvası finalinde büyük efsane Remy Bonjasky’ye yaptığı sportmenlik dışı hareketle kemeri vermesiyle oldu. İlk kemerini ise 2007 yılında aldı.

Bad Boy

Gelelim Super Star’ımızın nasıl bu noktalara geldiğine. Badr “Bad Boy” Hari lakabını sportmenlik dışı davranışlarıyla aldı. Tartıda, terazide, basın toplantılarında hem rakiplerini aşağılaması hem de rakiplerine yaptığı sportmenlik dışı hareketlerle bir anda Kick Box dünyasında sükse yarattı. Badr sert yumruk kombinasyonları ve güçlü tekmeleriyle artık mekanın sahibi’nin geldiğini anlatıyordu. Bad Boy ilk icraatını ise Stefan Leko’ya karşı yapmıştır. Maçtan önce tecrübeli rakinine sataşan Badr cevabını ringde çenesine aldığı döner tekme ile almış ve Knock Out olmuştur.

Yükseliş

Bad Boy’un Leko’ya K.O olmasından sonra gözler Badr’a kitlendi. Badr için bundan sonraki aşama çok önemliydi ve menajeri Bad Boy’u Leko ile yeniden dövüştürmek istedi. Tabii ki Leko’da bu teklifi hemen kabul etti. Tecrübeli Kick Boxör ilk maçta kolayca düşürdüğü dövüşçünün kariyerini bitirmek istiyordu. Badr bu maça o kadar iyi hazırlandı ki Knock Out olduğu şekilde Leko’yu düşürdü ve ne kadar iyi bir kumaşa sahip olduğunu herkese gösterdi. Daha sonra Badr Kick Box camiasının en iyi isimleri olan Semmy Schilt, Gökhan Saki, Alisteir Overeem gibi starlarla maçlar yaptı. Overeem’i yendi ve yenildi, Semmy Schild’i yendi ve yenildi Saki’yi ise 2 kere yendi. Artık Badr “Bad Boy” Hari olmuştu.

Duraklama ve Çöküş

Badr Hari çok iyi geçen günlerin ardından her Faslı gibi paraya ve üne doydu, dispilini elden bıraktı. Giriş seviyesindeki sporcularla arap yarımadasında maçlar yaptı ve parayı cukkaladı. Ancak tüm Kick Box camiası Badr’ın tek olmadığını ve artık ona yeni bir rakip olduğunu söylüyordu. Badr bu iddaalara cevap vermek için Rico “The King Of Kick Boxing” Verhoeven ile bir maç yapmayı kabul etti. Tabi bu sonun başlangıcı oldu. Çünkü Rico Verhoeven çok disiplinli ve iyi bir sporcu aynı zamanda sürekli çalışıp maçlar yaparak Glory gibi büyük bir organizasyonun tartışılmaz şampiyonu olmuştu.  Rico, Badr ile yaptığı ilk maçı T.K.O ile yendi. Badr kolu kırıldığı için maçı bıraktığını söylese de otoriteler Rico’ya iyi hazırlanmadığı için maçı bilerek bıraktığını düşündüler. Son olarak 1 yıl aranın ardından Badr – Rico 2.maç gerçekleşti. Rakibini 2 kere Knock Down eden Bad Boy 2.round ortalarında attığı dönen tekmenin ardından yerden kalkamadı. Bu seferde sol bacağını kıran Badr maçı T.K.O ile verdi.

Sonuç olarak Kick Box tarihinin en iyisi olarak gösterilen Bad Boy için yolun sonu gelmiş gibi görünüyor. Aşağıda bu iki devin aralarında yaptığı maçları bulabilirsiniz. Ayrıca meraklı olanlar için iki tane motivasyon videosu da ekledim.

Badr & Rico 1.maç

Badr & Rico 2.maç

Badr “Bad Boy” Hari motivasyon

Rico “The King of Kick Boxing” Verhoeven motivasyon

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu