DiziDizi İnceleme

En Komik 14 How I Met Your Mother Bölümü

Robin, Marshall, Lily, Ted ve Barney... Onları özlediyseniz özleminizi gidermek, hiç tanışmadıysanız da tanışmanız için derlediğimiz en komik 14 bölüm, bu yazımızda.

İlişkilere getirdiği bakış açısıyla, sıcak arkadaş ortamıyla, kahkaha dolu bölümleriyle tarihte yerini edinen ve hiç eskimeyecek bir dizi bugünkü konumuz. Evet bu dizi, çoğunuzun bildiği, bilmeyenlerin de mutlaka izlemesi gereken: How I Met Your Mother. Robin, Marshall, Lily, Ted ve Barney adlı beş arkadaşın hikayesini anlatan, neşelenmeye gülmeye ihtiyaç duyduğunuz anda imdadınıza yetişen bir yapım. Bitirenlerin hala açıp rastgele bir bölümünü izleyip, yine aynı tadı alabileceği, ilk kez izleyenlerin de başından kalkamayacağı bu diziyle alakalı pek çok şey yazıldı, biliyoruz. Bizse bu yazıda sizlere, sağlam kahkahalar atmak istediğinizde izlemeniz gereken en komik bölümleri derledik. “Ne zamandır yüzümüz gülmüyor” dediğiniz her an, bu yazıya koşup gerekli yardımı alabilirsiniz. Lafı daha fazla uzatmadan, işte En Komik 14 How I Met Your Mother Bölümü:

14) The Sweet Taste Of Liberty (1.Sezon 3.Bölüm)

Kız tavlamak uğruna yapacaklarının sınırı olmayan Barney, bu bölümde başını ciddi manada belaya sokuyor. Üstelik genelde mantığın sesi olan Ted de, bu sefer onun aklına uyuyor işer sarpa sarıyor. Öte yandan Lily, Marshall ‘a uzun süreli ilişkisinden dolayı, çevresinden ilgi görmeyi özlediğini fark edip, Robin ‘e özeniyor.


13) The Pineapple Incident (1.Sezon 10.Bölüm)

Grubun kontrol delisi Ted , arkadaşları tarafından bir geceliğine de olsa biraz kontrolü kaybetmesi konusunda ikna edilir. Barney başta olmak üzere arkadaşlarının ısrarıyla kontrolü elden bırakan Ted , felekten bir gece çalar. Ancak sabah uyandığında önceki geceye dair hiçbir şey hatırlamaz ve işler sarpa sarar. Dakikalar geçtikçe gecenin gizemini çözülür ancak bir soru cevapsız kalır: o ananas nereden çıktı?


12) Swarley (2.Sezon 7.Bölüm)

 

Marshall arkadaşlarının da desteğiyle, yeni bir ilişki yaşamak istediğine karar verip harekete geçer. Bu sırada Barney, komik bir tesadüf sonucunda yeni bir lakap edinir. Bu lakap ile arkadaşlarının alay etmeleri bir süre peşini bırakmayacak, siz izleyenlere de keyifli anlar yaşatacaktır.


11) Slap Bet (2.Sezon 9.Bölüm)

Robin’ in alışveriş merkezlerine olan sıradışı nefretinin sebebini merak eden Ted, konuyu Barney, Lily ve Marshall’ a açar. Grubun bu konuya olan merakı öyle bir hal alır ki, Robin’ in nefretinin sebebi hakkında Barney ve Marshall iddiaya girerler. İddia kaybeden için hiç de güzel olmayan bir şekilde sonuçlanacak olsa da, bu bölüm, siz izleyenlere kahkaha dolu anlar yaşatmaktan geri kalmayacaktır.


10) Spoiler Alert (3.Sezon 8.Bölüm)

Aşk hayatında yüzü bir türlü yüzü gülmeyen Ted, bu sefer gerçekten harika olduğunu düşündüğü bir kızla tanışır. Grubun diğer üyeleri, kız hakkında Ted ‘in fark etmediği kötü bir özelliği ona söyleyince büyü bozulur. Ancak yaşadığı büyü bozulan tek kişi Ted olmayacaktır.


9) The Yips (3.Sezon 10.Bölüm)

Adeta tüm hayatı kız tavlamak üzerine kurulu olan Barney, ona bu hayatı yaşatan günün aslında yalan olduğunu öğrenince, tavlama yeteneğini kaybetmeye başlar. Eski haline dönmek için her yolu deneyen Barney ‘nin deyim yerindeyse hayatta kalma çabasını izlerken, kendinizi gülmekten alamayacaksınız.


8) The Naked Man (4.Sezon 9.Bölüm)

Robin ‘in pek de iyi gitmeyen bir randevusunda, çıktığı kişinin günü kurtarmak için kullandığı ilginç taktiğe Ted de şahit olur. Barney, Lily ve Marshall ‘a bunu anlattığında, işe yaramasına fazla ihtimal vermezler. Bir noktada tüm grup üyelerinin son çare olarak bu taktiğe başvurduğunu izleyeceğiniz bu bölüm, belki gerçek hayattaki çapkınlara da ilham olmuştur, kim bilir.


7) Sorry, Bro (4.Sezon 16.Bölüm)

Ted ‘in üniversitede birlikte olduğu eski sevgilisi Karen geri döner. Ted tekrar birlikte olurlarsa aradığı mutluluğu bulacağını düşünür ancak Lily ve Marshall hiç de öyle düşünmemektedir. Ted ‘i bu konuda ikna etmeye çalışırlarken, bambaşka sırlar ortaya çıkacaktır. Öte yandan Robin arkadaşlarından, sabah 4’te yayınlanan, kimsenin izlemediği haber programını izlemelerini ister. Bazı sırların gün yüzüne çıktığı ve dostlukların sorgulandığı bu ciddi görünüşlü bölüm, sizlere birçok mesaj verirken aynı zamanda kahkahalar attıracaktır.


6) The Playbook (5.Sezon 8.Bölüm)

Kız tavlamak konusunda sayısız taktiği olan Barney, bu taktiklerini derlediği bir kitap hazırlar. Barney ‘nin yaptığı bir şeyden sonra, kendince adaleti sağlamayı bu kitabı çalmakta bulan Lily, kitapta eksik bir sayfa olduğunu fark eder. Sık sık bu kitaptaki taktiklerinden söz eden, onları gruba açıklayan Barney’ nin açıklamadığı bir taktik vardır. Kayıp sayfadaki bu taktiğin ne olduğu, artık tüm grup için büyük merak konusudur. Bu taktiğe ait sır perdesi aralanırken sizleri meraklandıracak olan, bir yandan da yüzünüzü güldürecek bir bölüm.


5) Perfect Week (5.Sezon 14.Bölüm)

Her gece başka bir kızla takılan Barney için, grubun erkekleri arasında bir meydan okuma ortaya çıkar. “Kusursuz Hafta” denen bu meydan okumanın içeriği; haftanın 7 günü, her gece başka bir kızla birlikte olmaktır. Barney bu meydan okumayı başarmaya yaklaştıkça sadece erkeklerin değil, Lily ve Robin ‘in de gündemi bu konu olur. Ekran başında sizin de “kusursuz hafta” için heyecanlanacağı bu bölüm, şiddetle tavsiyemizdir.


4) Blitzgiving (6.Sezon 10.Bölüm)

Grup, şükran günü yemeği için Zoey ‘nin evinde toplanır. Üniversitede Lily, Ted ve Marshall ‘ın arkadaşı olan bir kişi de bu yemeğe katılır. Ancak bu kişinin grup tarafından “Blitz Laneti” olarak adlandırılan bir şanssızlığı vardır. Ted ile Zoey arasında bölüm boyu süren gerginlik ve gece boyu kişiden kişiye geçen “Blitz Laneti” ile yine bolca kahkahalı bir bölüm sizleri bekliyor.


3) The Drunk Train (7.Sezon 16.Bölüm)

Marshall ile Lily, Robin ile sevgilisi hafta sonunu sevgililer günü dolayısıyla romantik kaçamaklarla geçirirken, Barney ve Ted yeni çapkınlıklar peşindedir. Her seferinde farklı bir planı olan Barney ‘nin bu seferki planı ise sarhoş insanlarla dolu olan, günün son tren seferinde kız tavlamaktır. Ancak planı bu sefer pek de beklediği gibi gitmez.


2) Nannies (8.Sezon 3.Bölüm)

Lily ve Marshall çocukları için bakıcı arayışına girerler. Ancak her uygun bulduğu adaydan olumsuz yanıt alınca, olayın peşini bırakmayıp takip eder. Tüm bu red edilmeler de Barney ve çapkınlığının bu işte parmağı olduğunu bulurlar. Sonunda da bakıcılık görevini üstlenmesi konusunda güvenmeleri gereken kişinin, aslında hiç de uzaklarında olmadığını fark ederler.


1) The Bro Mitzvah (8.Sezon 22.Bölüm)

How I Met Your Mother boyunca yaşadığı her anın “efsanevi” olmasını isteyen Barney için, arkadaşları tam da istediği gibi bir bekarlığa veda partisi planlar. Başta yolunda giden planda başlayan ufak sorunlar, çığ gibi büyür ve her şey kontrolden çıkar. Acaba her şey gerçekten göründüğü gibi kontrolden çıkıyor mu yoksa olayın aslı başka mı görmek, ve bu büyük çapkının bekarlığa vedasına kahkahalarla eşlik etmeniz için, bu bölüm tavsiyemizdir.

Dizi tarihinde yerini edinmiş, büyük bir hayran kitlesine ve pek çok ödüle sahip bu dizinin daha komik olduğunu düşündüğünüz ama bu yazıda yer almayan bölümleri varsa, onları da yorumlarda sizlerden almak isteriz.
Base Keepers ekibi olarak umuyoruz ki, bu yazımız sizlerin yüzünü güldürmekte yardımcı olabilmiştir. Diziyi daha önce izlememiş olanlara, bölüm seçip izlemek yerine en baştan başlayıp izlemelerini tavsiye etmek isteriz ancak, zaten bu bölümlerden herhangi birini izleyince muhtemelen koşa koşa dizinin ilk bölümüne gideceksiniz. Her gününüzün kahkahalarla dolu ve “efsanevi” geçmesi dileğiyle…

BeepeerGirişimcilik ekosistemi en güncel haberler, teknolojik gelişmeler, beepeer içerikleri, iş dünyasına farklı bir bakış ve herkesin kendi rengini yansıttığı bir ortam için takipte kalın!

Etiketler

Mehmet Demirbilekli

Geveze, hasta Beşiktaşlı, dizi, film bağımlısı, folk rock müzik tutkunu, yazıp çizmekten keyif alan insan evladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu