Oyun Haberleri

Ekim Ayında Çıkacak Oyunlar

Ekim ayında tabii ki birçok oyun çıkacak ama dikkatimi çeken ve beklenen oyunları bir listeyle derledim.

Bu oyunlardan bahsettiğimiz YouTube videosuna da alttan ulaşabilirsiniz.

Tom Clancy’s Ghost Recon : Breakpoint (4 Ekim)

Ubisoft’un geliştirdiği Tom Clancy’s serisinin yeni aksiyon-macera oyunu Tom Clancy’s Ghost Recon : Breakpoint, 4 Ekim’de PS4, Xbox One ve PC’de Epic Games Exclusive olarak çıkışını gerçekleştirecek. RPG öğelerini önceki oyunlara kıyasla daha öne çıkartacak oyunda co-op veya tek başımıza oynayabiliyoruz ancak tek başımıza oynarken yanımızda yapay zeka yardımcılarımız bu oyunda olmayacak.

Ghostbusters: The Video Game Remastered (4 Ekim)

2009 yılında PC,PS3 ve Xbox 360 için Ghostbusters: The Video Game ismiyle çıkan bir aksiyon-macera oyununun Remastered versiyonu 4 Ekim’de PS4,Xbox One,Switch ve PC’de Epic Games için çıkacak. Yine Epic Games Exclusive bir oyunla karşı karşıyayız yani. Eleştirilerden genellikle olumlu yorumlar alan oyunun Remastered versiyonu Saber Interactive tarafından geliştiriliyor ve efsane Ghostbusters filminin 35.yılı olan 2019da çıkışını gerçekleştirmiş olacak.

GRID (11 Ekim)

Grid’in önceki 3 oyununun ve Formula serisinin geliştiricisi Codemasters, Grid serisini baştan başlatacak bir oyunla karşımıza çıkıyor.13 Eylül’de çıkması planlanan oyunun çıkışı geçtiğimiz ay ertelendi ve oyun 11 Ekim’de PS4,Xbox One ve PC için çıkışını gerçekleştirecek.

Frostpunk: Console Edition(11 Ekim)

PC için 24 Nisan 2018’de çıkış yapmış olan oyun oyunculardan gayet olumlu notlar aldı. This War of Mine’ın yaratıcısı olan 11 bit studios’un beğenilen hayatta kalma oyunu Frostpunk, 11 Ekim’de PS4 ve Xbox One için de çıkışını gerçekleştirmiş olacak.

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville(18 Ekim)

PopCap Games’in geliştirdiği ve Electronic Arts tarafından yayımlanacak olan TPS oyunu Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville, Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 oyununun devamı olacak. Multiplayer moduyla rekabetçi veya kooperatif olarak oynayabileceğimiz oyun, 18 Ekim’de PS4,Xbox One ve PC için çıkışını gerçekleştirecek.

WWE 2K20(22 Ekim)

Profesyonel güreş oyunu serisi WWE’nin 21.oyunu WWE 2K20, PS4, Xbox One ve PC için 22 Ekim’de çıkacak. Seride ilk kez kariyer kısmında erkek karakterin yanında kadın karakterle de oynayabileceğimiz bir hikaye bulunacak ve yine seride ilk kez oyun kapağında bir kadın karakter yer alacak. Towers modunun da seriye geri döneceği açıklandı.

The Outer Worlds(25 Ekim)

Fallout: New Vegas ve South Park: The Stick of Truth gibi beğenilen RPG oyunları geliştirmiş olan Obsidian Entertainment, şimdi de The Outer Worlds ile karşımıza çıkıyor. 25 Ekim’de çıkışını gerçekleştirecek olan oyun PS4,Xbox One ve PC için çıkacak.PC’de sadece Epic Games ve Microsoft Store’dan alınabilecek ancak 1 yıl sonrasında oyun Steam’den de alınabilir olacak.

Call of Duty: Modern Warfare(25 Ekim)

Büyük Call of Duty serisinin 16. Oyunu olacak Call of Duty: Modern Warfare, bu serinin alt serisi olan Modern Warfare serisini baştan başlatacak oyun olacak. Cross platform olarak çıkacak oyun Seride ilk defa farklı platformlar arasında(PS4,Xbox One ve PC) oyunculara multiplayer oynama imkanı tanıyacak. Ayrıca 2013’deki Call of Duty: Ghosts’dan beri seride ilk defa zombi modu bulunmayacak oyun olacak. Bu modun yerine coop şeklinde oynanabilen ve Call of Duty: Modern Warfare 2 ve 3’te bulunan Spec Ops modu oyunda yerini alacak. Ancak bu mod da ilk sene sadece PS4 oyuncularının erişimine açılacak. Heyecanla beklenen oyun 25 Ekim’de PS4,Xbox One ve PC için çıkış yapacak.

Afterparty(29 Ekim)

Oxenfree oyunu ile dikkat çeken Night School Studio’nun ikinci oyunu Afterparty, Oxenfree ile aynı mantıkta bir oynanış ancak apayrı bir hikaye ile karşımıza çıkacak bir indie oyun. Oxenfree’nin verdiği karanlık ve mistik havayı Afterparty ile de vermeyi planlayan Night School Studio, yeni oyunuyla 29 Ekim’de PS4,Xbox One,PC ve Switch’de karşımıza çıkacak. Oxenfree oyununu incelediğim yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yakuza 4 Remastered(29 Ekim)

SEGA tarafından geliştirilen ve yayımlanan Yakuza 4, 2010 yılında PS3 Exclusive olarak çıkışını gerçekleştirmişti. Kendine has kitlesi olan Yakuza serisinin Remastered ve Remake’lerin şu sıralarda bolca geldiğini görüyoruz ve şimdi de Yakuza 4, Japonya’da 17 Ocak 2019’da çıkışını yapmıştı ancak dünyanın kalanı için 29 Ekim’de PS4 için çıkacak.

Switch’e Gelecek Oyunlar

Sevilen ve bilinen ancak Switch’de bulunmayan birçok oyun bu ay Switch için çıkışını yapacak. 15 Ekim’de Overwatch ve The Witcher 3: Wild Hunt, 29 Ekim’de ise Vampyr,Resident Evil 5,Resident Evil 6 gibi oyunlar sonunda Switch oyuncularıyla bu ay kavuşacak.

Etiketler

Yiğit Akkaş

Genelde dizileri filmlere tercih eden, hikayeli ve indie oyunları çok seven ancak oyun oynadığı zamanının %80'ini fifa oynayarak geçiren birisi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu