Dizi

DC’nin En İyi Dizisi: Titans

Animasyon olarak Teen Titans'ı seviyoruz, peki ya dizi olarak?

DC’nin sinemada yükselişe geçmeye çalıştığı bu sıralarda Titans’ın 2. sezonu da bizlerle buluştu. Kendine artık üst noktalarda bir yer arayan DC için Titans, The CW kanalına yaptırdığı The Flash, Supergirl, Arrow gibi dizilerin ardından büyük bir nimet. Peki Titans’ı bu kadar özel kılan ne?

titans-dizi-basekeepers

Dizi kesinlikle istediğimiz DC dizisi

Dizi, alıştığımız ve doğru bir şekilde kullanılsın diye beklediğimiz DC karanlığını ekranı karartmadan, karakterlerin hayatlarındaki soru işaretleriyle bize yansıtıyor. Karakterlerin yaşadıkları ve yaşayacakları olayları size hemen anlama imkanı sunmuyor ve istediği sürece kafanızdaki kocaman soru işaretini kaldırmıyor. Bu soru işareti ise kendinizi bir sonraki bölümü izlerken bulmanızı sağlıyor.

Karakterler arasındaki güçlü bağlar

Karakterlerin arasındaki bağların çok çabuk güçlenmesi belki size “ne çabuk” sorusunu sordurup endişelendirebilir fakat korkmayın. Diziyi izledikçe siz de kahramanlarımızla öyle hızlı bağ kuracaksınız ki, aralarındaki iletişimin hızı sizi rahatsız etmeyecek.

titans-dizi-basekeepers

Kahramanlığa ilk adım

MCU’da Captain America, Thor, Iron Man gibi kahramanların gelişimini yakından takip etmek hepimizi çok mutlu eden bir olaydı. Titans’da da aynı şeyi yaşıyoruz. Kahramanlarımızın başından beri yaşadıkları her olayı sadece görmüyoruz, yaşadıkları olaylarda yanlarında da oluyoruz. Bunun en büyük avantajlarından birisi olayların onların karakterlerini nasıl etkilediğini çok daha kolay bir şekilde anlıyor oluşumuz. Kimi bir şeye bağlanmak istemeyip kendini yoğun bir bağlılık ve sevginin içinde buldu, kimi geçmişini unutup yeni bir hayat aradı.

Tanıdık yüzler

Dizinin bir diğer güzelliği ise yakından tanıdığımız dostlarımızın adını duymanın verdiği mutluluk oluyor. İşin içinde Robin ve Wonder Girl olunca duymamak ayıp olurdu. Bir arada olmasalar bile eski Titans’ı da sık sık kahramanlarımıza yardım ederken görüyoruz. Ne kadar yan karakter olarak dizide bulundukları düşünülse bile kesinlikle arka planda kalmıyorlar. Bu kadar karakteri bir arada işlemesi elbette zordur fakat DC bu durumu çok iyi yönetecek insanları seçmiş olmalı ki bize kaos dolu bir şeyler izletmek yerine keyifli, yavaş yavaş çözülen bir dizi sunmuşlar.

titans-dizi-basekeepers

Dizide kötü neler var?

Dizi tabii ki kusursuz değil. Benim en beğenmediğim konu Villain işlenişi oldu. Gerçi bu olumsuzluk biraz DC’nin dizinin sezon finalini 2.sezonun ilk bölümü olarak belirlemesi sonucunda ortaya çıkmış. En güçlü denebilecek villainı arka planda işlerken Deathstroke gibi kötüleri ön planda tutarak sürekli mücadele edilen bir seri ortaya çıkartmayı düşünebilirlermiş.

titans-dizi-deathstroke

Nereden izleyebiliriz?

Dizinin şu an 2.sezonu yayınlanıyor. İlk sezonunu Netflix’te bulabilirsiniz, 2.sezon ise sezon bittikten sonra Netflix’e gelecek. Beklemek istemezseniz ne yapacağınızı biliyorsunuz.

Etiketler

Şevval Ceylan

Dizi, film izlemekten ve oyun oynamaktan hoşlanan, kahramanı Captain America olan bir genç kız...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu