OyunOyun Haberleri

Crowd Play ile YouTube Oyuncusu Ol

YouTube'un Yeni Girişimi: Crowd Play

YouTube günde 200 milyondan fazla kullanıcının giriş yaptığı dünyanın en popüler video oynatma servisi olarak biliniyor. İnsanlar YouTube kullanırken çeşitli içerikleri izliyor ya da izleyenler için yeni içerikler üretiyor. YouTube ise bu profillerden yola çıkarak oyunları kendi bünyesinde canlı olarak hem izletmek hem de oynatmak istiyor. Yani oyununu izlediğiniz bir fifa maçına oyuncu olarak girebileceksiniz ve ekstra olarak oyunu indirmenize ya da kurmanıza gerek kalmayacak.

YouTube’un yeni girişimi: Crowd Play

YouTube, Google Stadia hesabı olan herkesin birbiriyle daha çok ve daha kolay oyun oynayabilmesi şansı veriyor. Ancak bunun için Hesabınızın tanımlı olması ve oyunları satın almış olmanız gerekiyor. Crowd Play, oyunu başlatan kişinin izin verdiği ölçüde oyunu izleyen ve oyuna dahil olmak isteyen herkesin beraber oynayabileceği bir platformdur.

Bu platformda kullanıcının adı, sanı, unvanı önemli olmayacak. Yani bir yayıncı ya da sıradan bir YouTube kullanıcısı iseniz dahi oyunlara katılabilecek ve eğer tüm kullanıcılar dolu değil ise oyunun anında oynayabileceksiniz. Ancak izlediğiniz oyun tam oyuncu sayısına ulaşmış ise sıraya gir butonu ile sıranın size gelmesini ve sıra beklerken de oynanan oyunu izleme şansınız olacak.

Alıştırma Adımlarını Atlayın

YouTube oyunların genelinde gördüğümüz oyuna alıştırma adımlarının yerine oyuncu direkt olarak odaya almayı istiyor. Yani örnek olarak Call Of Duty oynamak istiyorsunuz. Hatırlarsak bu oyunda önce silah tutmayı öğrenmek amaçlı kısa bir tur attırılır. Bomba yerine patates , düşman yerine ise şişeler kullanılır. YouTube kullanıcılarını bunlarla oylamak istemiyor  ve oyuncuyla oyunu hemen baş başa bırakıyor.

YouTube dinamik olarak oyuncuların her oturum sonunda değişmesini ve daha çok kişinin birbiriyle oyun oynayabilmesine imkan veriyor. Bu sayede eski oyuncular yeni izleyiciler, eski izleyiciler ise yeni oyuncular olabiliyor. Bu sayede hem oynayanların hemde izleyenlerin daha güzel ve heyecanlı vakit geçirmesine olanak sağlanıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu