OyunOyun Haberleri

Çizgi Romandan Derleme En İyi 3 Oyun

Bildiğimiz üzere çizgi roman kahramanları hepimizin sevdiği ve tanıdığı ortak kahramanlardır.Teknolojinin gelişmesiyle onları film ve oyun sahnelerinde daha fazla görür ve tanır olduk. Belki kaçırmış olabileceğinizden sizin için bunlardan 3 tanesini derledik.

3. Incredible HULK

İlk olarak 1962 yılında kendi serisi olan The Incredible Hulk’ın ilk sayısında görünerek yayın hayatına başlayan Yeşil Dev, klasik bir şekilde MARVEL’ın o dönemki beyni Stan Lee ile Jack Kirby tarafından yaratılmış bir karakterdir. Quasimodo, Frankenstein, Dr. Jekyll and Mr. Hyde gibi önemli zayıflıkları ve eksikleri olan karakterleri çok seven Stan Lee’ye yine bu karakterlerin verdiği ilham sonrasında ortaya çıkan Hulk, o dönemin en çok tutulan çizgi roman kişiliklerinden biri olan Fantastik Four üyesi The Thing’den de fazlasıyla yararlanır.

2.X-Men Origins: Wolverine

İlk olarak 1974 yılında The Incredible Hulk’un 180. sayısında ortaya çıkan ve bir sonraki 181. sayıda tam hikayesiyle yer alan Wolverine, Yeşil Dev’e bu hikayenin içinde net bir şekilde kafa tutmuş ve ikili mücadeleyi kaybetmesine rağmen yiğitliği ve cevvalliğiyle Marvel dünyasına dahil olmuştu. Karakteri yaratan John Romita Sr, Roy Thomas ve Len Wein, Wolverine’i ilk olarak ortaya çıkardıklarında karakter şu anki halinden güç seviyesi olarak çok daha farklı bir boyuttaydı. Fakat çok hızlı bir şekilde tutulması ve kendisini bir anda X-Men ve sonrasında da Avengers içinde bulmasıyla birlikte bu popülerlik zaman içinde Wolverine’in güçlerini de çok daha boyutlu bir hale getirdi ve günümüz itibarıyla yenilmesi neredeyse imkansız bir hale geldi.

 1.Batman: The Arkham Series

Kötülerin korkulu rüyası, Gotham Şehri’nin koruyucusu, yakışıklı bir milyoner, sivri kulaklı adalet savunucusu… O, Batman… Küçük yaşta büyük bir trajediyle ailesini kaybeden Bruce Wayne, tanık olduğu felaketten sonra artık asla eskisi gibi olamayacaktı.

1938 yılında Superman karakteri çizgi roman sektöründe büyük bir başarı yakalayınca, daha fazla süper kahraman için çalışmalar başladı. Bunun üzerine Bob Kane ve Bill Finger, Superman tarzında kırmızı kostümlü, yüzü maskeli, iki sabit kanata sahip olan Batman’i yarattılar. Bob Kane, Batman’in bu ilk görünümünü yarattıktan sonra Bill Finger karakteri revize ederek günümüzdeki Batman’e yakın haline dönüştürdü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu