OyunOyun Haberleri

Captain Tsubasa Sahalara Geri Dönüyor

Base Keepers gibi bir jenerasyonun çocukluk kahramanlarına ev sahipliği yapan Kaptan Tsubasa fenomeni; yeni bir video oyunu ile sahalara geri dönmeye hazırlanıyor. Yayıncı Bandai Namco tarafından ‘Arcade futbol oyunu’ olarak tanımlanan Captain Tsubasa: Rise of New Champions oyunu 2020 yılı içerisinde piyasaya sürülecek. Böylelikle oyun, 2010 yılında Nintendo DS için çıkarılan Captain Tsubasa: Gekito no Kiseki yapımından sonra oyunculara sunulan ilk Kaptan Tsubasa oyunu olacak.

Yayıncı Bandai Namco web sitesinde verdiği basın açıklamasında Captain Tsubasa: Rise of New Champions’ın; arcade aksiyon oyununu güncellenmiş grafiklerle birleştirerek “gerçekçi efektlerle” çizgi karakter gölgelendirmesi olduğu belirtiliyor. “Gelcek yapımımızda oyuncular, gol atmanın tadını çıkarırken; basit kontrollere hakim olarak rakiplerine karşı yüksek hızda rüya becerileri gerçekleştirmelerini sağlayan canlandırıcı bir aksiyon yapımı bulacak.”

Gelecek Captain Tsubasa: Rise of New Champions ile ilgili en şaşırtıcı ayrıntı ise piyasaya sürüleceği platformlar ile ilgili oldu. Zira oyunu, Nintendo Switch’in yanı sıra PS4 ve PC oyuncuları da oynayabilecek. Oldukça geniş bir oyuncu hedefi ile çıkacak oyunun büyük bir ilgiyi üzerine çektiğini söyleyebiliriz. Tanıtımında manga ve çizgi filmin sevilen karakterleri Tsubasa Ozora, Kojiro Hyuga, Genzo Wakabayashi, Taro Misaki ile Japonya milli takımının yer aldığı oyun fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Oyunun, futbol dünyasında PES ve FIFA hegemonyasını kırıp kıramayacağını ise gelecek günler gösterecek.

Etiketler

Kubilay Koyuncuoğlu

Doğuştan Silivrili, soğuk sever. Mahallenin dost canlısı, süper yazarı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu