FilmMüzik

“Bohemian Rhapsody” Filminin Yapımcısından Yeni Bir Biyografik Film

60 ve 70'li yılların efsane grubu Bee Gees'in hikayesi film oluyor.

 

Freddie Mercury’nin hayatını ve Queen grubunun hikayesini anlatan, dünya çapında ses getirmiş Bohemian Rhapsody filminin yapımcısı Graham King; yeni bir müzik efsanesine el atmaya hazırlanıyor. Deadline‘ın haberine göre Graham King ve Paramount Pictures, 70’li yılların efsane disko-pop grubu Bee Gees’in hikayesini beyaz perdeye aktarmak üzere bir ortaklık kurmayı planlıyor. Paramount Pictures’ın filmde kullanmak üzere Bee Gees şarkılarının haklarını satın aldığı iddia edilirken, konuyla alakalı ne Graham King ne de Paramount Pictures herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Barry, Robin ve Maurice Gibb adlı üç erkek kardeşin kurduğu grup, kurulduğu dönemde disko müzik türünün yükselişiyle piyasada kendine yer buldu. 70’li yıllarda “Stayin’ Alive”, “How Deep Is Your Love”, “More Than A Woman” gibi şarkılarla adından söz ettiren ve efsaneleşen Bee Gees’in kazandığı 8 Emmy ödülü bulunuyor.

2018 yılında dünya çapında 903 milyon $ hasılat elde ederek ve Rami Malek’e Oscar’da “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” kazandırarak, büyük başarı gösteren Bohemian Rhapsody’nin ardından, Graham King’in adını yine bir müzik ikonunu anlatacak bu filmde görecek miyiz, merak konusu.

Etiketler

Mehmet Demirbilekli

Geveze, hasta Beşiktaşlı, dizi, film bağımlısı, folk rock müzik tutkunu, yazıp çizmekten keyif alan insan evladı

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu