DiziDizi Haberleri

BBC, yeni dizisi Dünyalar Savaşı’nın ilk fragmanını yayınladı

Herbert George Wells tarafından kaleme alınmış kült bilim kurgu eseri Dünyalar Savaşı, bir kez daha ekranlara uyarlanıyor. En son 2005 yılında Steven Spielberg tarafından Tom Cruise başrolünde beyaz perdeye taşınan eser, bu sefer BBC tarafından hazırlanıyor. Bu sonbaharda izleyici ile buluşacak yapımın fragmanına bir göz atalım:

Yine uzaylı istilasını konu alacak televizyon serisinde, hikayenin özgün bir yaklaşımını izleyeceğiz. Yirminci yüzyıl İngiltere’sinde geçecek dizinin görsel tonu oldukça etkileyici duruyor. Dünyalar Savaşı‘nda hikaye gökyüzünden meteorun düşmesi ile başlayacak. Astronom ve bilim adamı olan Ogilvy, dizide Robert Cavly tarafından canlandırılıyor, ise bu taşı incelemektedir. Kahramanlar beklenmedik bir şekilde dünyayı istila etmeye gelen düşmanla karşı karşıya kalır. Bundan sonra hikaye, hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın hikayesine odaklanacak.

Bir anda ilgimizi kazanan dizinin başrollerini, Poldark yapımı ile kendini kanıtlamış Eleanor Tomlinson ile Rafe Spall paylaşıyor. BBC‘nin Dünyalar Savaşı yapımının yönetmenliğini Craig Viveiros üstlenirken, senaryoyu H.G. Wells‘in kitabından ise McMafia, Doctor Who, Wallander gibi yapımlardan tanıdığımız Peter Harness uyarlayacak. Bu sonbaharda izleyici ile buluşacak Dünyalar Savaşı dizisi ile ilgili gelecek haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Etiketler

Kubilay Koyuncuoğlu

Doğuştan Silivrili, soğuk sever. Mahallenin dost canlısı, süper yazarı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu